Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zapytać urząd miasta, jakie są formy ogrzewania w lokalach gminnych, w mojej najbliższej okolicy. Listę mieszkań którymi właścicielem jest miasto sprawdziłem przez jakiś dokument na BIP'ie.
Udało mi się uzyskać informacje dopiero po radzie @Watchdog_Polska podyktowali mi co miałem napisać, i podziałało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5 październik — wysłałem emaila do urzędu miasta

Dzień Dobry,

chciałbym poprosić o informację publiczną, a mianowicie o chodzi o nieruchomości stanowiące własność gminy miejskiej (bla, bla, bla)

12 październik — urząd stwierdza że nie posiada takich danych, ale ma takie informacje specjalna spółka miejska od nieruchomości. Jednocześnie, nie wysyłają do nich mojej prośby, bo i po co.

17 październik — wysyłam tą samą wiadomość do miejskiej spółki. Jak widać, też mi się nie spieszy. ;)

26 listopad — Wysyłam poniższą wiadomość

Dzień dobry,

czy sprawa jest w toku?

W przypadku braku odpowiedzi, będę zmuszony złożyć skargę na bezczynność do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.


27 listopad — prośba o cierpliwość
28 listopad — uzyskuje potrzebne informacje ( )

A więc tak, miasto chce dopłacać ludziom do podłączenia się do gazu, a co robią w swoich lokalach?
Zapytałem o 14 adresów, o różnej ilości mieszkań, lokali.
W 7 z nich, rodzaj ogrzewania został określony jako: piec kaflowy węglowy. To są 34 mieszkania/lokale.
W 4 ogrzewanie miejskie.
W 3 ogrzewanie gazowe.

Dziękuje za uwagę, nie wiem czy mogę zrobić coś więcej w tej sprawie. :)

#polska #watchdogpolska #smog #informacjapubliczna
Pobierz Wynoszony - Postanowiłem zapytać urząd miasta, jakie są formy ogrzewania w lokalach g...
źródło: comment_ihOuxpE3oenIt5Gpj03nkSudshv6bO3B.jpg
  • 5
Jest to trochę bardziej skomplikowane gdyż spalanie paliwa stałego jest jednak najtańszą formą ogrzewania. Gdzieś kiedyś była gównoburza bo w lokalach komunalnych było ogrzewanie elektryczne i hurdur nie mamy pieniędzy a rachunki za światło po tysiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie w mieście kiedyś podlaczali osiedle domków jednorodzinnych do miejskiego ogrzewania i po roku czasu większość wróciła do gazu