Wpis z mikrobloga

Czy na stacji benzynowej mogą odmówić wystawienia faktury VAT?
Byłem dzisiaj na Shellu - standardowo podszedłem do kasy, info że płacę kartą i będzie faktura. Podyktowałem babeczce NIP, a ta w trakcie wpisywania przez przypadek kliknęła paragon zamiast faktury. No trudno - każdemu się zdarza - ona pójdzie na zaplecze i wystawi. Po chwili wraca i mówi że się nie da i koniec. Zaproponowałem wypisanie faktury ręcznie (papier, ręka, długopis), ale ona nie ma "uprawnień". Kwota nie była wysoka, więc pewnie gdybym usłyszał zwykłe przepraszam to bym odpuścił, ale w momencie gdy reprezentowała podejście "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?" się trochę zagotowałem.
Mogę coś z tym zrobić? Kręcić małysza?

#motoryzacja #prawo #firma #dzialalnoscgospodarcza #oszukujo
  • 15
@SirFenshi: Gość poprawnie otagował, więc jeżeli Cie to nie obchodzi to chyba błądzisz. A zagadnienie jest ciekawe, często w molochach typu stacja/poczta/większa sieciówka możesz usłyszeć "nie da się bo system nie pozwala", a przy zwróceniu się listownym grzecznie przepraszają bo prawo nie jest po ich stronie, tylko system mają ograniczony. To wiedza przydatna przedsiębiorcy, a wiedzą ogólnie miło dzielić się w internecie.
@Havii powinna ci zaproponować pozostawienie paragonu , druk do wypisania danych na którym zaznaczasz aby faktura wróciła do ciebie pocztą . Myślę że telefonicznie uda ci się to jakoś załatwić spróbuj w dzień powszedni zadzwonić na stację z prośbą o rozmowę z kierownikiem
@Havii: Kierownik będzie pewnie po 6 rano, zadzwoń jakoś w dzień, myślę, że mogą Ci nawet pocztą tradycyjną wysłać, rachunek im zostawiłeś? Może zrób na zapas skan, to im podeślesz do kierownika.
@Havii: być może mają wewnętrzne procedury, by nie wyłudzać kosztów na podstawie lewych faktur. Chodzi o to, że jak ktoś chce paragon to dajesz mu paragon, a potem wystawiasz sobie fakturę. Zbierasz w ten sposób dużo tankowań i masz gigantyczne koszty. To był masowy proceder na stacjach, więc pewnie ukrócili go już blokadą wystawiania faktury z paragonu. Jednak zgodnie z przepisami muszą to zrobić, tyle że ten pracownik zgodnie z prawdą
@Havii: miałem taką sytuację na Shellu w maju,że tankowałem LPG, klient przede mną wszedł i mówi, że za gaz chce zapłacić. kasjer pomyślał, że za LPG i wystawił mu paragon, a jemu chodziło o butlę gazową! ja chciałem fakturę i już się zrobił problem. kierowniczka powiedziała, żebym zostawił dane i w ciągu 2 dni zostanę fakturę na email od centrali Shella.

tak, nie dostałem jej do dziś ( ͡° ͜