Wpis z mikrobloga

@redmonk: olejek to jest must have przy brodzie - dzięki temu nie masz "szczotki", broda jest miękka, skóra lepiej odżywiona. Ceny są mocno rozstrzelone - szukaj czegoś z zapachem, który Ci odpowiada i w miarę naturalnym składem. Ja korzystam jeszcze z szamponu i balsamu, ale to już mój kaprys ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z bardzo przydatnych gadżetów zaopatrz się w dobrą szczotkę - niekoniecznie jakiś uber drogi
@redmonk: Nic nie pomoże na szybsze rośnięcie. Do brody potrzebujesz 3 rzeczy: szczotki (kartacza, koniecznie z włosia dzika), olejku (olejek z pestek winogron sprawdzi się idealnie), szamponu (zwykły do włosów, tylko bez parabenów i silikonów).
Szczotkuj japę codziennie, żeby usunąć martwy naskórek i poprawić ukrwienie skóry.
Olejek odżywi skórę i włosy - codziennie rano, co najmniej raz, a lepiej 2 razy.
Szampon też codziennie, a lepiej drugi raz po powrocie do
@redmonk koniecznie po myciu brody, potem dowolnie w ciągu dnia. Broda nie powinna się nadmiernie świecić. Może wygląda kiepsko, ale kartacz robi cuda. Jeden dzień zapomnę użyć i już czuc, że broda jest sztywniejsza, bardziej szorstka. Nie daj się nabić w "specjalnie olejki do brody" za miliony monet. Naturalne olejki jak do ciała, ewentualnie dodawaj sobie zapachy.
@Kormas: znalazłbyś może czas żeby podesłać mi jakieś przykładowe produkty? Nie ukrywam, że na początek wolałbym wydać mniej i się przekonać do czegoś większego, no i poza tym święta więc wydatki xd
@redmonk: @Kormas:
Dobrej jakości olejek to mix różnych olejów bazowych. Olej arganowy, z pestek winogron, ze słodkich migdałów, z czarnej jagody itp.
Za takie mixy oczywiście trzeba zapłacić więcej, ale ich działanie jest zdecydowanie lepsze niż takich "drogeryjnych". Amargan, który polecałem wyżej ma konsystencję płynnego miodu. A tę gęstość zawdzięcza solidnej porcji oleju arganowego. Idealne rozwiązanie na zimę - gęstszy olej łatwiej "chwyta" brodę i lepiej zabezpiecza ją przed mrozem.
@BarbershopGentleman Używałem wielu olejków, takich za 30zl, jak i takich za 120. Niektóre pachną nieziemsko, ale działania na wygląd/odżywienie brody większego nie ma zaobserwowałem. Sam używam mieszanki olejów bazowych plus eterycznych przygotowując moje olejki, ale ten z pestek winogron wystarczy @redmonk w zupełności na początek.
@Kormas: To częściowo prawda, w niektórych przypadkach różnica pomiędzy olejem "single malt" a "blended" jest prawie niewyczuwalna. Jest jednak sporo osób, które zupełnie się z tym nie zgodzą a koronny argument będą mieli na własnej brodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę się ich przewija przez nasz salon i to widać. Różnica jest, w niektórych przypadkach mniej widoczna ale jest. Nie wiem w jakiej kondycji jest broda @