Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników #manjaro.
Od jakichś 2 tygodni nie mam żadnych aktualizacji systemu. A wcześniej co kilka dni coś tam się aktualizowało. Jak zweryfikować czy to norma czy jednak jakiś problem?
#linux
  • 19
@paliwoglowy: No właśnie po co komuś pomóc jak można napisać coś tak z dupy tylko dlatego że dzisiaj dostałeś jedynkę z przyrody w szkole. Naprawdę? Gość chce pomocy a ty pytasz po co masz to robić. Po co w takim razie pisać takie coś jak ten pierwszy post, dlaczego ludzie nie mogą zdzierżyć tego że każdy używa czego chce.
@paliwoglowy: No i tak właśnie wygląda stereotypowy użytkownik tego serwisu, dziwić się że był tu post gdzie nikt nie pomaga ludziom w sprawie systemu. Ktoś napiszę posta to przyjdzie taki gimnazjalista i jedynie co może to sobie przez kabelek poszczekać, cóż mam nadzieje że chociaż ta chwila sprawiła że zapomniałeś o bólu swojego świeżo przejechanego tyłka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@BlackMask: W yaourt jest opcja wymuszenia aktualizacji. Wcześniej pojawiały się choćby nawet aktualizacja firefoxa. Teraz jest pusto:
==> Update in progress.... !!!Please Wait!!!
==> COMMAND: yaourt -Sua
Obce pakiety:- 6 / 6
Nie odnaleziono błędów bazy danych!
Dlatego się zastanawiam czy nie ma nic do zaktualizowania czy coś się namieszało.
Yaourt od jakiegoś dobrego czasu nie jest wspierany ale wątpie że coś mogło pójść nie tak :)
Możliwe że teraz nie ma nic bo z tego co widziałem właśnie była premiera 18 wersji więc może poszli w to.
Możesz sprawdzić w pacman.conf listę serwerów z jakich pobierasz reflector też może je przelistować ale szanse nikłe :D
@Cinekk: Spróbuj najpierw ustawić sobie nowe mirrory. Być może ten który miałeś ustawiony padł, albo nie jest aktualizowany...
sudo pacman-mirrors --country Germany,France --protocols https --method rank --set-branch stable --api

I jeszcze dobra rada, nie proś o pomoc na wykopie - unikniesz bezsensownych odpowiedzi udzielanych przez idiotów.
Lepiej na manjaro.pl, albo na oficjalnym forum.
I o takie odpowiedzi mi chodziło. Czyli jednak coś się sypnęło bo tych aktualizacji nie dostałem. Dzięki za pomoc! Później zabiorę się do analizy.