Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, mam pytanie do właścicieli V6 i V8 w lpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ile Wam spalają podczas jazdy po mieście? I o ile więcej gazu od benzyny? U mnie jest to: 2008 rok, V6, 272 KM, napęd na cztery, automat, 1 700 kg, kapcie 225/45.

Przy spokojnej (nie przekraczania 2,5 tys obrotów) jeździe po mieście 15-17,5 l benzyny (18 - 21 l gazu), w zależności od stopnia korków. Średnia prędkość po Wrocławiu to 2x km/h. Gazu zawsze bierze więcej o 3 litry więcej niż benzyny, od niskiego po wysokie spalanie. Także procentowo mieści to się w zakresie 18%-30%.

Powoli żałuję, że nie kupiłem V8.

#samochody #motoryzacja #lpg
  • 14
@sorek: Przy butowaniu w mieście mam pod 30l. Wczoraj zrobiona trasa i przy 150-160km/h (tempomat), 15l gazu, w trasie jest ok. Podjadę z nim do majstrów, RWD w mieście niby palą 3-4 litry mniej. Wątpię, że to różnica samego 4matica
@Bezspinysajeszczeinnedziewczyny mnie zastanawia że przy takim spalaniu chce wam się bawić w gaz. Jaki macie zasięg na LPG? 200km?

Poprzednie V6 mi paliło 11l, obecne doładowane V6 mi pali 12l, zasięg 500km w obu przypadkach.

Mam też auto w LPG ale jest to małolitrażowe jednostka na której też zrobię 500km.
@hubelot: Wiesz kwestia preferencji. Nie każdy jest taki alternatywny jak ty, żeby lpg mieć w małym silniczku a czystą benzynę w dużym. Większość ludzi woli na odwrót godząc się na pewne niedogodności. Jak ktoś jeździ po mieście 10-20 km do roboty w jedną stronę, to sobie zatankuje raz w tygodniu. Na trasie, a szczególnie na autostradzie taki zasięg to masakra.