Wpis z mikrobloga

W sumie moja mama wymienia sobie aparat słuchowy i ceny są przerażające dla mnie -- tzn będzie musiała zapłacić jakieś 6tys zł. To już po refundacji z NFZ bez kosztują koło 8tys. Ceny wydają mi się trochę drogie - obecnie ultranowoczesne smartfony kosztują max 4k. Jeśli już wydać tyle kasy to trzeba też być pewnym, że to co się kupuje jest dobre. Ile aparatów powinnon się przetestować przed podjęciem decyzji? Mam nosiła stary i teraz miała na próbę jeden i już chce brać - bo jest lepiej. Ja uważam, że trzeba przynajmniej z 3 przetestować. Czy protetycy słuchu są z reguły powiązani z firmami? Bo chętnie wysłał bym ją do jakiegoś neutralnego, żeby polecił z 5 różnych aparatów.

#sluch #protetykasluchu pozwolę sobie zawołać @MalaHelenka bo czytałem Twoje posty i nie znalazłem odpowiedzi a wydajesz się być bardzo pomocna. Jeśli jest jakaś rada której nie możesz udzielić publicznie to PW mam otwarte.
  • 6
@MalaHelenka: tutaj jest o tyle dziwna sytuacja, że z jednej strony miała operację jak była mała i ma uszkodzona błonę (obecnie jest to podwinięta błona) bębenkowa w tym jednym uchu. Ma ubytek więc obustronny tyle, że z jednej strony jest lepiej a z drugiej gorzej. Obecnie chodzi do firmy geers - jednak chciałbym, żeby zbadał ja jeszcze conajmniej jeden prototyk. Zaproponowany aparat to jest selectic luna b5. Swoją drogą czy jest
@MalaHelenka: jasne. Laryngolog nie mówił nic o przeciwskazaniach. Obecnie ma 2 i twierdzi, że na tym uszkodzonym uchu też słyszy. Oprócz tego skarży się na szumy w głowie. Podeślę wyniki na PW jak wrócimy do domu. Dziękuję bardzo za pomoc.