Wpis z mikrobloga

Cześć, chce w najbliższym tygodniu kupić nowy telefon. Zastanawiam się nad Mi Mix 2s oraz Mi 8. Ogólnie to są dosyć podobne telefony, bardziej skłaniam się ku Mi Mix. Pytanie tylko czy nie lepiej wybrać Mi 8 że względu na Amoleda. Miał ktoś okazję porównać jak wypada IPS z mixa na tle Amoleda. Trochę się boję efektu wypalania i nie dokońca czystej bieli.
#smartfon #telefony #xiaomi #xiaomilepsze
  • 4
@Braddock95: Na bestcenę bym uważał. Problemy z gwarancją mogą być. Nie mam pojęcia skąd mają tyle pozytywnych opinii, ale w internecie można wiele wątków i problemów z nimi w roli głównej wyczytać. Mój tata też się skusił na zegarek od nich. Jako, że pracowałem w sklepie z elektroniką już przy jego otwieraniu widziałem, że jest nieoryginalnie zamknięty. Po odpaleniu język portugalski o ile dobrze pamiętam się wyświetlał, gdzie domyślnie jest angielski.
@Braddock95: Zalety amoleda to lepszy kontrast, nieco szerszy gamut i doskonała czerń. Wady: kiepska żywność ( wypalenia ), czas reakcji powodujący smużenie w czasie przewijania tekstu, większe zużycie energii (pomijając kolor czarny ) oraz częste problemy ze zbyt wysoką temperaturą bieli przez co nabiera niebieskiego odcienia.

Dobrze skalibrowany OLED daje nieco lepszy obraz od dobrego LCD, ale jak telefon na dłużej to wolałbym to drugie