Wpis z mikrobloga

pijecie wode z kranu czy z butelek?

ja z kranu bo nie ma sensu kupowac butelek i zasmiecac srodowisko i tracic kase jak w kranie jest to samo. robie tak juz 5 lat
  • 23
  • Odpowiedz
@brr1989: nie mieszkam w Polsce wiec pewnie infrastruktura wodociogow jest lepsza, ale nawet w Polsce piłam i woda była okej, Sanepid zaleca picie wody z kranu bez koniecznosci gotowania
  • Odpowiedz
@Kynodontas: oprócz tego co kolega wyżej napisał to dodam, że mi woda z kranu nie smakuje. No i piję często lekko gazowaną oraz wysokomineralizowaną, a takie z kranu nie lecą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kranówką w większości miejsc jest obrzydliwa
  • Odpowiedz
@brr1989

w kranie jest to samo, ale badania są w punktach pomiarowych, a nie w kranach ;)

zanim dotrze do Twojego kranu, woda przepływa kilometry 50 letnich rur :)

przewody są badane na całej długości od miejsca uzdatniania do miejsca gdzie juz rzadzi spoldzielnia mieszkaniowa badz ktos inny, wiec jak masz zla wodę w kranie to wina twojego budynku lub calego terenu należącego do spoldzielni
  • Odpowiedz
@Kynodontas: kupuję, bo z tego co wiem to z mojego kranu nie leci nawet średniomineralizowana woda a taką piję (lub wysoko). Poza tym stan rur u mnie na wsi też pozostawia sporo do życzenia, herbatę pijam, ale bezpośrednio ta woda mi nie smakuje
  • Odpowiedz
@Kynodontas: Z Brity Stara! I wszystko staje się lepsze. Smaczniejsza kawa, herbata, życie, spróbuj i Ty! ( ͡º ͜ʖ͡º) Polecam wszystkim tutaj zebranym zainteresowanie się rezerwami wody pitnej w Polsce, jest słabo. @to_jest_chyba_kurcze_zart: interesujesz się może tym bardziej? Słyszałem o możliwości łatwego punktowego zanieczyszczenia calej wody w dużych miastach ze względu na liniowy/szeregowy układ sieci. Czy taki pomiar szybko może wykryć skażenie wody?
  • Odpowiedz
zanim dotrze do Twojego kranu, woda przepływa kilometry 50 letnich rur :)


@brr1989: i co tam jest takiego,, ze oparlo sie hektolitrm przeplywajacej wody, a zacznie sie wydzielac akurat do tych 200 ml ktore wypije op?
  • Odpowiedz