Wpis z mikrobloga

Mi hdd wisiał przez dłuższy czas bo nie chciało mi się z nim bawić i dopiero gdy dokupiłem ssd to przymocowanej normalnie
  • Odpowiedz
@ZielonaKanapa: dawno temu testy robilem, juz nie pamietam evo 850 x6 raid0 mialem okolo 2200 odczyt i 1800 zapis z tego co pamietam

grzania duzego nie stwierdzilem, zawsze mozna 70mm (szerokosc dysku) wentylator dac ale raczej to potrzebne
  • Odpowiedz
@JazzoweManewry: 5V wystarcza - czasami jak jest jeden dysk to wyprowadzam zasilanie 5V z pinów wewn USB2.0

zmniejsza sie bałagam w kablach a dysk mozna blisko plyty polozyc + slimowy kabelek sata, ale to bylo dawno, teraz plyty maja 2-3 sloty M2 a ceny dyskow tez bardzo spadły wiec nei ma sensu tak kombinowac
  • Odpowiedz
@lock_75: ja bym uważał, studiowałem informatykę na wydziale elektrycznym i wiem co nieco na temat dysków. Nie powinno się kłaść ich blisko siebie. Każde urządzenie elektroniczne emituje fale elektromagnetyczne, gdy jest pod zasilaniem. W przypadku dysków, bardzo wrażliwych na czynniki zewnętrzne, jeśli umieści się kilka blisko siebie to fale elektromagnetyczne mogą wywoływać zakłócenia w drugim, w efekcie czego występują tzw. przecieki pamięci i pamięć na dyskach ci się bardzo szybko
  • Odpowiedz
studiowałem informatykę na wydziale elektrycznym i wiem co nieco na temat dysków. Nie powinno się kłaść ich blisko siebie.


@ZohanTSW:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Akurat to nie do końca nieprawda :)
Dyski mechaniczne potrafią się zakłócać wibracjami, co redukuje MTBF i transfery/czas dostępu ;-)
  • Odpowiedz