Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc. Pewien dłużnik ma dług na około 20 tys złotych, siedzi na nim komornik, ale oczywiście nie może nic ściągnąć. Ta osoba nie ma nic na własność, nie pracuje na biało a na podwórku stoi kilka jej aut zarejestrowanych na kogoś z rodziny i ma świeżo wyremontowany dom. Po prostu jest bezkarna. Komornik przysyła jakieś ochłapy po 15 zł i ma sprawę gdzieś. Co można zrobić w takiej sytuacji, jak wyegzekwować te pieniądze chociaż po małym kawałku?
#prawo #komornik #pomocprawna
  • 4
@Reynald: Miałem to samo. Gość się wszystkiego pozbył, mieszkał na działce, na której jest domek letniskowy niewykazany w ewidencji = brak adresu = sąd nie może go namierzyć. Teraz wyjechał i pokazał przy tym wszystkim dłużnikom środkowy palec. Nie mam już raczej szans nic odzyskać, taka to sprawiedliwość.
Możesz wpisać do rejestru dłużników i ewnetualnie namierzyć go do jakiej pracy chodzi na czarno i podpieprzyć do pip, ale poza tym, że
@Reynald jak #komornik może to mieć gdzieś skoro od tego zależy jego wynagrodzenie. Po prostu zrobił wszystko na co mu pozwalają przepisy. A Ty na własnej skórze masz okazję się przekonać pod kogo sprzedawczyki z wiejskiej pisza ustawy.
MÓJ KRAJ, TAKI PIĘKNY ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)