Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałbym złożyć swojego drugiego w życiu "gejmingowego" pc. Mój budżet to około 8-9 tysięcy złotych na całość czyli łącznie z systemem, obudową itp. Przy pierwszym korzystałem z poradnika PurePC do złożenia i nie jestem z niego zadowolony. Choć maszyna działała poprawnie, to wiele osób (nie tak profesjonalnych jak na PurePC) wspominało mi, że wiele rzeczy można poprawić m.in. wziąć kartę od NVidii a nie od AMD. Potrzebuję waszej pomocy w złożeniu mojego nowego komputera.
Procesor Intel Core i7-8700K, Hexa Core, 3.70GHz, 12MB, LGA1151, 14nm, BOX

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1080 Ti GameRock Premium 11GB GDDR5X (352 bit), DVI-D, HDMI, 3xDisplayPort, BOX

Płyta główna ASRock Z370 EXTREME 4

Pamięć G.Skill Aegis DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16

Zasilacz FSP/Fortron Hydro 600W

Obudowa SilentiumPC Gladius M35T Pure Black

Dysk SSD ADATA SU800 512GB SATA3

Dysk Toshiba P300

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

Napęd LG SuperMulti

Karta sieciowa TP-LINK

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

Czy macie jakieś uwagi? Może jakieś alternatywy?
#pcmasterrace
#komputery
  • 20
  • Odpowiedz
Mireczki tutaj to maja maks gtxy 1060, a próbują złożyć peceta za 9k zł, nie widząc na oczy sprzętu, który polecają, tylko wyczytali w otchłaniach internetu, ze jest dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
  • Odpowiedz
@Mikrotaur: zmienilbym przede wszystkim zasilacz na seasonic gold najlepiej 700w oraz chlodzenie na aio bo powietrzne na 8gen przy podkrecaniu to tak srednio, a poza tym karte sieciowa na cokolwiek poza tplinkiem i bude na bequiet dark base 700 lub 900.
I jeszcze to ssd na Adata XPG SX8200 480GB M.2
  • Odpowiedz