Wpis z mikrobloga

Czy warto zagrać w EU4 jeśli nie miało się nigdy do styczności z takimi grami? Próbowałem zagrać w Crusader Kings II, i nie potrafiłem wytrzymać godziny, bez obejrzenia jakiegoś tutoriala nie wiedziałbym o co tu nawet chodzi (w sumie dalej nie wiem xD). Czy w EU4 jest jakiś sensowny samouczek, który tłumaczy podstawy a nie rzuca od razu na głęboką wodę, i czy jest sens grania bez DLC?

#eu4 #gry #pcmasterrace
  • 9
@NicklasBendtner: No, "troszkę" komplikacji jest. Do tego faktycznie, już przy podstawce nie było jakoś banalnie (sam grałem sporo w EU2, potem EU3 ledwo ruszyłem) - pamiętam początkowe gry Polską, czy Anglią, niby mocnymi państwami. Nic z tego (choć inna sprawa, że utrzymanie Anglią posiadłości w Europie raczej nie jest dla nowicjusza...). Potem w końcu Kastylią -> Hiszpanią jakoś krok po kroku, ale na końcu gry zorientowałem się, że dalej pewnych możliwości
@NicklasBendtner: CK2 jest grą podobną ale skupia się na innych aspektach rozgrywki. W EU4 jest o tyle trudno że pierwsze 30 godzin spędzisz na oswajaniu się z interfejsem. Co do samouczków to sytuacja jest taka że będą się one różnić w zależności od tego na jakim patchu były robione i z jakimi DLC. W grach paradoxu jest tak że DLC dodają do gier kolejne mechaniki rozgrywki a nie jakieś kampanie czy
@kRz222: Nie wiem czy bym tak polecil kompletnemu swiezakowi Kastylie na poczatek.
Mimo ze to byl moj ulubiony kraj w 3ce, w pierwszych probnych podejsciach w 4ce odbilem sie jak od sciany.
Sojusze Francja+Aragonia i Mali/Tunezja mnie zabijaly.