Wpis z mikrobloga

Normalny człowiek widzi:

Cieszy się, że kobiety uzyskały sto lat temu swoje prawa, wspiera je gdy ktoś próbuje im je ograniczać, cieszy się że pomimo uzyskania praw ciągle walczą i wspierają kobiety z krajów gdzie takie prawa są im ograniczone, wspierają w walce o traktowanie na równi z mężczyznami

Wykopek widzi:

HAHAHA PROSTYTUCJA, K U R T Y Z A N A, DZIW*A

#bekazprawakow #neuropa #polska #patologiazewsi
J.....D - Normalny człowiek widzi:

Cieszy się, że kobiety uzyskały sto lat temu swoj...

źródło: comment_u3FP5jDQo1aU7FxwtKKOqaujWfJpLlyC.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
Zazwyczaj w sądach rodzinnych, kiedy zapada decyzja o tym, komu powierzyć opiekę dziecka.


@StorVoldighed:
Widziałeś kiedyś taką walkę o dziecko w sądzie? Ja w przeszłości widziałem kilkanaście.

I tak - zazwyczaj powierza się dziecko matce, tak się przyjęło w naszym patriarchalnym społeczeństwie. W przypadku małych dzieci ma to sens.

Nadto sąd rozważa z kim dziecko jest bardziej związane (bo liczy się dobro dziecko).
Mój przyjaciel wywalczył sobie w sądzie dokładnie to
  • Odpowiedz
Na czym miało to polegać?


@GordonL: przykłady na szybko: spełnienie jednego z warunków projektu gdzie w na liście znajdowało się bycie kobietą, i za samo bycie kobietą spełniało się warunki, mężczyzna musiał być dodatkowo długotrwale bezrobotnym, samotnie wychowującym dziecko, z terenów wiejskich itd. Inny przykład który znam, dofinansowanie dostaje taka sama ilość kobiet i mężczyzn w projekcie (20:20), znacznie więcej zgłoszeń mężczyzn (dokładnie nie pamiętam ale w granicach 250:40), wnioski oceniane
  • Odpowiedz
@Perkele93: No i? Masz tam dyskryminację mężczyzn? Nie.

W celacj projektu wpisano, że grupa priorytetowa to kobiety, zatem są dodatkowe punkty. Gdyby priorytetowa grupa to byli mężczyźni to byłby punkt za co.
  • Odpowiedz
pełnienie jednego z warunków projektu gdzie w na liście znajdowało się bycie kobietą, i za samo bycie kobietą spełniało się warunki, mężczyzna musiał być dodatkowo długotrwale bezrobotnym, samotnie wychowującym dziecko, z terenów wiejskich itd. Inny przykład który znam, dofinansowanie dostaje taka sama ilość kobiet i mężczyzn w projekcie (20:20), znacznie więcej zgłoszeń mężczyzn (dokładnie nie pamiętam ale w granicach 250:40), wnioski oceniane przez komisję i przyznawane punkty, 20 z 250 mężczyzn przechodzi
  • Odpowiedz
zapoznaj się ziomek z tym czym jest dyskryminacja, bo pieprzysz jak potłuczony


@Perkele93: No właśnie ty nie masz pojęcia czym jest dyskryminacja.

Czy Twoim zdaniem program wsparcia w wychodzeniu z bezdomności dyskryminuje osoby, które nie są bezdomne?
I na tej samej zasadzie jak przy wychodzeniu z bezdomności, w projekcie unijnym identyfikuje się osoby, które wsparcia szczególnie, albo nieco bardziej potrzebują i za bycie taką osobą masz dodatkowy punkt.

Czego tu nie
  • Odpowiedz
LINK

W jakim ty świecie żyjesz? Ty chyba naprawdę nigdy nie przeglądałeś jakichkolwiek programów aktywizacji czy projektów albo rżniesz głupa.


@bolekkrystianek:

No i? 35% kobiet w Polsce jest nieaktywnych zawodowo, więc program ma na celu zapewnienie takze im wsparcia w aktywizacji zawodowej.

Masz 5 grup, które zostały zidentyfikowane jako wymagające wsparcia. W czym widzisz problem?
Ja nie łapię się na żadną z nich i nie widzę problemu w tym, że ponad
  • Odpowiedz