Wpis z mikrobloga

Uwaga, #afera i proszę o #csiwykop

9 listopada zaparkowałem swoje leciwe auto pod pewną apteką, dwa bloki niżej niż zazwyczaj. Przeprowadziłem się dwa miesiące temu w nowe miejsce, sąsiadom się kłaniam, raczej się do mnie już przyzwyczaili.

Auto stało sobie trzy dni - 11 listopada wsiadłem w nie, by jechać kupić coś do picia na stację benzynową i moim oczom ukazało się przerysowanie drzwi kierowcy i pasażera, po całej długości drzwi. Rysy głębokie, najprawdopodobniej zrobione kluczem. Dosyć szczęśliwie auto zostało objęte monitoringiem z apteki i tylko dlatego poszedłem zgłosić sprawę na policję. Zrobiono protokół przyjęcia zgłoszenia i ze względu na koszt szkody przewyższający 525 PLN sprawa nie jest traktowana jako wykroczenie ale jako sprawa kryminalna.

Kilka dni siedziałem po cichu czekając na rozwój sytuacji, niestety nikt do mnie nie dzwonił z komisariatu więc wybrałem się do apteki i poprosiłem o kontakt do właściciela. Ten chętnie się zgodził na udostępnienie mi 20GB nagrań z trzech dni.

Wczoraj wieczorem wybrałem się ponownie do apteki by zapytać czy #policja zabrała monitoring - NIE. Nadal leży. Odebrałem swój pendrive i poddałem nagrania analizie. Szybko znalazłem moment w którym auto zostało uszkodzone ( miałem przy tym dużo szczęścia ).

Problem w tym, że nie widać typa wyraźnie na filmie i podejrzewam, że #policja będzie miała w dupie to, że rozpoznaję chód, ubiór i sylwetkę - więc proszę o #pomoc #pomocy #video #edycjafilmow

Czy jest tu ktoś, kto pomoże w wyostrzeniu 2,5 minuty filmu? Zrzut ekranu poniżej. Zapłacę za pomoc, trzeba tego gnoja udupić.

A tak generalnie - super opieszałość policji, w dupie wszystko mają. Wybrałem się wczoraj na komisariat zapytać co jest grane, dyżurny nie był w stanie mi powiedzieć kto prowadzi sprawę. Polecił dzwonić dzisiaj do sekretariatu pytać o detale.

#jprdl #kiciochpyta #zalesie

Pomoże ktoś?
s.....s - Uwaga, #afera i proszę o #csiwykop

9 listopada zaparkowałem swoje leciwe...

źródło: comment_rRbkodRRzMr0aYL8F5p7LXadIUdaG2t2.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@supersonicmikeoftheskies
Pracuje w dziale HR. na początku czerwca tego roku przyszedł koleś na rozmowę w sprawie pracy. Akurat koleżanka, z którą był umówiony korzystała z toalety, to też zaprosiłam go do sali, gdzie miało się ów spotkanie odbyć i wróciłam do swoich zajęć.
Moje biurko znajduje się tuż przy wyjściu, ustawione w ten sposób, że każda opuszczająca biuro osoba mnie mija. Tym razem też tak było. Typ wychodził, poprosił o wizytówkę, a 2 minuty po jego wyjściu zorientowałam się, że nie mam służbowego telefonu.

Sprawa zgłoszona na policję, jednak informacja dla nich, że posiadam nawet dane osobowe typa nic nie dała, bo niby najpierw muszą wystąpić o ich udostępnienie do nas, powołać go jako świadka i dopiero potem ewentualnie jako podejrzanego. Oczywiście tego nie zrobili. W zasadzie to nie podjęli żadnych działań oprócz spisania zeznań. Miesiąc później dostałam pismo, że wszczęto postępowanie (zostało sporządzone w piątek), a potem kolejne (sporządzone w poniedziałek - raptem 2 dni później), że sprawa zostaje umorzona z powodu nie ujęcia sprawcy.
Niby tylko telefon, ale służbowy, więc było w nim sporo danych wrażliwych osób trzecich (pracowników). Podkreśliłam to składając zeznania, no ale widocznie nie był to wystarczający
  • Odpowiedz
@supersonicmikeoftheskies: nie szukaj nagrań ze zdarzenia, a nagrań, że ten typ był w tej okolicy tego dnia, więc nagranie może być jak szedł w te miejsce, tak by twarz była widoczna; drugi sposób to pomysł na postawienie pytania na przesłuchaniu, by typ sam się wkopał,
  • Odpowiedz
Aż się żem zarejestrował z tych nerwów.

Raz żem se wyszł gówniaka na spacer wyprowadzić a tu bum, baba mnie w familoka wjechała cofając. No to gonie, ale menda odjechała. Spisałem numer, markę, kolor i dzwonie na bagiety, bo rude mam serce.
Po jakimś czasie dostaję wezwanie na komendę, żeby zeznania złożyć. Na komendzie mówię co i jak i się pytam czy już sprawcę (przepraszam - sprawczynię - bo się feministki zagotują)
  • Odpowiedz
@supersonicmikeoftheskies: jak mi auto spod domu ukradli, zgłosiłem na policję, godzina przesłuchania, po wyjściu już wiedziałem gdzie stoi ten samochód i nie mogłem go odebrać sam, czekałem prawie 5 dni aż policja się tym zainteresuje i mimo wszystko sam pojechałem po auto, odebrałem, po 2 tygodniach sprawa umorzona po mimo tego, że wskazałem sprawcę palcem. Polska policja, kocham
  • Odpowiedz
Nie ma opcji wyostrzenia twarzy z takiego nagrania. W takich sytuacjach mamy kilka aspektów, które uniemożliwiają rozpoznanie twarzy takiej osoby. Kamera widoczna na screenie jest typową kamerą poglądową a nie kamerą, która umożliwi rozpoznanie twarzy. ( w dzień też byłby problem). Ludzie często myślą, że jak zmontują kamerę 4 mpix lub lepszą to sytuacja znacząco się poprawi. W dzień owszem jednak nie w nocy. W nocy kamera potrzebuje bardzo dużo światła żeby
  • Odpowiedz
A tak generalnie - super opieszałość policji, w dupie wszystko mają.


@supersonicmikeoftheskies: Nie mów bo się zaraz biedulki obrażą i znowu pójdą na lewe L4. Jak przejdziesz na czerwonym albo będziesz mieć pół grama marihuany w kieszeni to zobaczysz jakie to są sprawnie działające chłopaki!
  • Odpowiedz
Jak nie mają bata nad głową to im się w dupach przewraca .(ツ)


@sas1906: Przecież oni właśnie dopiero co skończyli akcję wyłudzania fałszywych L4 i jeszcze dostali za to podwyżki. Po co mają się wysilać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@soltysek
@Xatoos
@zendenman
taka ciekawostka, raczej nie wniose nic do tematu
napisaliscie ze wyostrzanie klatki to tylko w csi
a jednak nie
teoretycznie naprawde da sie to zrobic, lącząc jakies tam fragmenty z roznych klatek do jednej, tak aby wyszła jedna wyzszej jakosci, nawet czasami to wykorzystuja ale niestety to nie ameryczka :c
  • Odpowiedz
ok rozumiem sytuacje gdzie postać zajęła sporą część kadru ale była rozmazana i teraz łączymy kilkadziesiąt klatek za pośrednictwem jakiegoś programu i daje to jakiś efekt. Natomiast jeśli twarz tej osoby to jeden wielki pixel to nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@supersonicmikeoftheskies: policja przyjacielu? Bierz sprawy w swoje ręce. Sam przeprowadz śledztwo. Istnieje możliwość że nie zrobią kompletnie nic. 30 sierpnia haker wyczyscili mi konto, w pazdzierniku dostałem pismo o wszczęciu postępowania. Od tamtej pory już się nie odezwali.
  • Odpowiedz