Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was pomoże mi przypomnieć sobie tytułu gry z Commodore 64 w którą grałem mając 6 lat z sąsiadem? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Niewiele pamiętam, ale napiszę wszystko co zostało w mojej pamięci.

Pamiętam, że kolorystyka gry byłą czarno-zielona, ale może to dlatego że wtedy popularne były czarno-zielone ekrany dla Commodore.

Gra była z tych ekonomicznych. Zdobywało się i pomnażało kapitał, niestety nie pamiętam dokładnie w jaki sposób. Chyba przez zakup i sprzedaż akcji, możliwe że też nieruchomości ale nie jestem pewien.

W grę grało się albo z komputerowym przeciwnikiem albo drugim graczem. I teraz najważniejsze, co zapamiętałem bardzo dobrze do tej pory: co jakiś czas była jakaś minigierka, która polegała na dopchnięciu wielkiego sejfu do mety. Wyglądało to następująco:
U góry ekranu po lewej ludzi z sejfem przed nim (jego wielkości), poniżej drugi. Na znak każdy zaczyna pchać sejf na prawą stronę (kto szybciej w przycisk fire). Ten kto zwycięża dostaje jakiś tam bonus, drugi zrezygnowany siada na ziemi załamany porażką.

Mało pamiętam, więc sorry, ale może ktokolwiek też w to grał...

#retrogaming #commodore64 #retro #commodore #oldgames
  • 4