Wpis z mikrobloga

@doee: Jeśli chodzi o tego raka to przecież to badanie było robione na palaczach gdzie każdy ciepły napój zwiększa ryzyko choroby,sama yerba ma polifenole które działają przeciwnowotworowo także pij i na zdrowie ;)
@Or3z: @doee: Jeżeli dobrze kojarzę to nie tyle chodzi o yerbe samą w sobie, co o picie gorących płynów (czy to yerba, czy kawa, cokolwiek) i palenie papierosów, wtedy szkodliwe substancje mają spotęgowane działanie na przełyk.
@Or3z: @Dalinar: @Jukebox: Chodzi o ten fragment

Badania wykazały powiązanie pomiędzy ilością spożytej yerba mate a zawartością policyklicznych węglowodorów aromatycznych w ludzkim ciele[18]. Wiadomo jest, że PWA, w szczególności benzopireny, mają właściwości rakotwórcze; co najmniej 15 związków PWA zostało znalezionych w różnych odmianach yerba mate. Związki te zostały wyizolowane i zidentyfikowane za pomocą ekstrakcji sorpcyjnym mieszadełkiem magnetycznym (stir bar sorptive extraction – SBSE) oraz HPLC z detekcją fluorescencyjną (HPLC-FLD)[19].
@Or3z: Podobno w yerbie znajdują się jakieś rakotwórcze substancje, powstające przy suszeniu liści dymem. Najwięcej wydziela się ich przy parokrotnym zalewaniu yerby. Chyba czas ograniczyć picie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@doee: Po czym kupić zupkę chińską czy jakikolwiek produkt spożywczy gdzie jest 500x więcej chemii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej nic nie jeść,nie pić ani nawet wody bo przecież tez ma negatywne skutki i najlepiej też nie oddychać,wszystko jest szkodliwe w nadmiarze :) ale jeśli postawić pozytywne aspekty picia yerby a negatywne to na pewno pozytywy miażdżą te negatywne :)
@doee: ja już od długiego czasu yerby nie piję regularnie i polecam. Mój dzień był dość mocno zależny od picia tego napoju (jak się nie napiłem to czułem się taki lekko zamulony, co w rzeczywistości pewnie jest "normalnym" stanem, od którego się na skutek picia yerby odzwyczaiłem), ale po krótkim wyjeździe na wakacje stwierdziłem, że to tak nie może wyglądać, bo dosłownie pierwsze 3 dni wyjazdu czułem się jakby ktoś ze
@Jukebox wszystko z umiarem - jak czytam tutaj ile ludzie tego sypią, jak ich później telepie do rana i jakiego srania dostają po pierwszym zalaniu to zaczynam wątpić w ludzki gatunek ()
I nie dziwię się, że wszystkiego u nas zakazują
@srul2016 Dokładnie, brak umiaru, a później jeszcze mówią, że przeszło z kawy na yerbe ze względu na obawę o swoje zdrowie ( ͡º ͜ʖ͡º) To taka trochę pułapka, bo powszechnie yerbe uważa się za zdrową i ludzie piją później bez opamiętania ( ͡° ʖ̯ ͡°)