Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

rozważam aktualnie zakup nowego laptopa i w grę wchodzi:
https://www.x-kom.pl/p/429645-notebook-laptop-156-dell-xps-15-9570-i7-8750h-8gb-256-win10-gtx1050ti-fhd.html

znalazłem natomiast outlet gdzie ten sam model z 16GB kosztuje 5,8k.
Tańsza wersja z outletu na allegro

Czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto i na co też należy zwrócić uwagę kupując laptop z outletu? Nie mam niestety żadnego doświadczenia z outletami co za tym idzie nie wiem na jakie kruczki i nieścisłości mogę natrafić.

Będę wdzięczy za pomoc :)

#laptopy #komputery #xps #dell #zakupy #blackfriday #programowanie
  • 23
  • Odpowiedz
@Jelonek_Pudu: Przede wszystkim gwarancja. Jeżeli sprzęt pochodzi z innej dystrybucji, to do świadczenia gwarancji może być potrzebne przeniesienie gwarancji, a tej bez danych podmiotu, na który sprzęt jest zarejestrowany nie przeniesiesz.

Druga sprawa, to fakt, że tej gwarancji może nie być (bo np. sprzęt leżakował bardzo długo).

Na allegro widzę układ klawiatury QWERTY UK, więc może nie pochodzić z Europejskiej dystrybucji nawet. :P
  • Odpowiedz
@sambarumba: Hej :) Wiesz co robiłem dłuższy research oraz rozmawiałem ze znajomymi i zdecydowałem się na kupno macbooka pro 2017 po nowym roku. Będzie to mój pierwszy mac i wybór ten może się okazać zupełnym błędem, lecz nic nie tracę sprawdzając :)
  • Odpowiedz
@sambarumba: kumpel z zespołu kupił miesiac temu macbooka pro 2017 13' i nie może wyjść z zachwytu, gorąco mi go polecając. Czemu? ponoć komfort pracy, wydajność, magiczne skróty klawiszowe i matryca. Dość sceptycznie do tego podchodzę lecz jeśli sam nie sprawdzę to się nie przekonam. A jak wyglądają Twoje odczucia?
  • Odpowiedz
@Jelonek_Pudu: moje odczucia są takie, że to porządny sprzęt, niestety jeśli chodzi o system to w moim przekonaniu jest to porażka, są różne magiczne skróty to fakt, ja z nich nie korzystam bo nie używam maca do przeglądania fejsa (do tego pewnie by się nadał zajebiście), bardzo fajny touchpad, ekran też jest dobry, ale zdecydowanie przehypowany przez użytkowników maców - obiektywnie w XPSie jest lepszy ekran (ten 4K, ten FHD chyba
  • Odpowiedz