Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Prosta sprawa - mam 2.5 m od kanapy do ściany, na której chcę powiesić TV. Jaki rozmiar będzie najrozsądniejszy pod względem ceny i wielkości? 55" czy 65"? Jak to zwykle bywa, to chcę wydać jak najmniej. Myślę, że górna granica to 4 tys. i to z wielkim bólem cebulowego sera bym tyle wydał. Telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów i seriali na Netflix/Kodi + grania na konsoli.
Wstępnie się zastanawiam nad Samsungiem UE65NU7452.
#telewizory
  • 14
@mdogie: dobra, dzięki wielkie! Z tym HDR to faktycznie pewnie jest różnica w filmach i serialach. Ta różnica w odświeżaniu jest faktycznie widoczna w filmach i grach? Mam nadzieję, że w jakimś lokalnym sklepie będą te dwa modele. Bo tak z suchych danych to wielkość ekranu robi największą różnicę.
@Frexor
Wygoogluj sobie różnice między 60 a 120Hz i sam ocen.
W każdym euro, media, neo i saturnie je znajdziesz. Najlepiej, jeśli masz brandstore Samsunga u siebie w mieście, to podejdź i poproś o kierownika/zastępcę i zapytaj się czy jest w stanie w ofercie pracowniczej Ci go załatwić. 65 z tej serii wyjdzie za 4K :) Jeśli jednak masz same sklepy rtv, to zapytaj w którymś z nich o kontakt do Merchendisera
@Frexor

Dogadaj się, jeśli nie prośbą to jakimś dodatkiem za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobacz sobie tv i na końcu poproś o rozmowę z kierownikiem/zastępca. Powiedz, że wiesz o Sekpolu i zależy Ci na tym modelu. Więcej już Ci nie pomogę, chyba, że jesteś z Wrocławia :)
@mdogie: dzięki i tak już sporo pomogłeś. Akurat jestem z drugiego końca Polski. Z miasta "dla mnie" ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jutro wybiorę się do sklepów obejrzeć te telewizory. Dam znać, jeśli się na coś zdecyduję. Jeszcze raz, dzięki!
@mdogie: kurde, już trochę bardziej jestem nastawiony na tą wyższą serię, ale mam zagwozdkę z grami. Czy interface będzie dobrze widoczny przy rozdzielczości 4K. Tak jak wspomniałem wyżej - u rodziców jest TV 50" FullHD i z odległości 3.5 m w niektórych grach trzeba się mocno skupiać na tekście, bo nawet przy dobrym wzroku nie jest on zbyt wyraźny. Szkoda, że tylko w jednym sklepie te dwa telewizory wisiały obok siebie,
@mdogie: ehh, tylko to już takie zwiększanie budżetu w nieskończoność. Na razie 4000 to max, chociaż bardziej celuję w okolice 3500. Może jutro coś fajnego się trafi.