Wpis z mikrobloga

Czy jest jakieś minimum rozmiaru koła w aucie?
Potrzebuję ogarnąć felgi do Passat CC 2010, aktualnie mam 18" założone, ale czy 16" też będzie w porządku do tego auta? Wszędzie gdzie widzę to polecają 17" brać.

Jak to konkretnie wygląda? No i gdzie znajdę - bez ściągania koła - wielkość piasty wewnątrz?

#opony #wulkanizacja #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Po otwarciu drzwi powinieneś mieć naklejki z dozwolonym rozmiarem dla swojego samochodu. Na oponeo też dobiera ci rozmiar felg na podstawie modelu samochodu. Ogólnie 18 na Polskie drogi nie opłaca się brać, bo mocno się odczuwa nierówności. Natomiast 16 powinny pasować w twoim samochodzie jeśli 18 to największy możliwy rozmiar do założenia. Ja sam mam 17 letnie i 16 zimowe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrabkaMan: wejdź sobie na dowolny kalkulator opon i dobierz rozmiar, ale licz się z tym, że będziesz miał bardzo duży profil opony co np na zakrętach zbyt fajne nie jest.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Najprościej będzie jak zejdziesz do samochodu i otworzysz drzwi od strony kierowcy. Powinna być tabela z przedziałami ciśnienia jak powinieneś był pompować i dla każdego z przedziałów podany jest rozmiar felg. Wszystkie rozmiary jakie będą na tej tabelce, to są te, które możesz montować na samochodzie.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Zadzwoń do dealera/serwisu passata i spytaj się czy mogą Ci podać z ich tabelek ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak jak dzwoniłem do serwisu forda, bo chciałem wymienić silnik ale już nie u nich, to dostałem takie informacje non profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Mniej więcej xD Nie no powiedz, że szukasz informacji i po prostu masz samochod a nie masz ksiazeczki technicznej bo ci sie gdzies przesiala i czy mogliby Ci podać czy nie. Jak bedzie ktoś miły to nie zrobi problemu, bo maja swoje programy gdzie sprawdzaja takie rzeczy. W fodzie bez problemu dostałem takie informacje i wydaje mi sie, ze taka jest ich polityka. Wiedzą, ze jak mi pomoga, to moze
  • Odpowiedz