Wpis z mikrobloga

Czy jeśli chcę kupić drugi komplet felg pod opony zimowe i w katalogu oryginalnych akcesorów #renault jest podana cena 470 zł za sztukę, to jest to ostateczna cena, czy będę miał problem z brakiem czujników ciśnienia w oponach i będę musiał je dodatkowo dokupić?
#motoryzacja #opony #samochody
  • 22
@atsilajceps: Kilka lat temu jeździłem na całorocznych i jeździło mi się bardzo dobrze. Czytam testy opon i wychodzi, że dobre całoroczne zimą są tylko trochę gorsze niż zimowe i latem tylko trochę gorsze niż letnie.
@YoshiTurboMaster jak całoroczne nie mają żadnych zalet. Głośne, słabe na każdej nawierzchni. W segmencie B gdy samochód używany wyłącznie po dużym mieście może jeszcze spoko, dopóki ktoś na przejście nie wyjdzie zza samochodu. Na trasę poszaleć można od wrażeń jakby łożyska poszły.
@atsilajceps: 97% mojego przebiegu to miasto. Nie jeżdżę zima w góry itd. Michelin cross climat będą dla mnie idealne. Te 3 dni w roku jak leży śnieg w mieście mogę wsiąść w autobus a jak zacznę uprawiać sporty zimowe to kupię zimowki. Jestem świadom wszystkich wad ale dla mnie nie mają dużego znaczenia.
@1983: zależy jaki system obrało Renault w M4. Jeśli każde koło ma czujnik to niestety, ale trzeba mieć osobny komplet... ale to nie koniec problemów bo trzeba je zaprogramować 2/rok bo system nie pozwoli na 2 komplety.
Jeśli auto ma odczyt na bazie ABSu to jak kupisz takie same felgi to będzie ok wszystko.

Oferta na 99.9% jest bez czujników, każdy dodatkowo z 200zł
Ja z tego samego powodu zdecydowałem się
@1983: no to niestety komplet opona, felga + osobno czujnik i jeszcze wycieczka do serwisu na programowanie co pół roku bo max 1 komplet jest obsługiwany w TPMS i nic się z tym nie zmienia a mało który niezależny serwis to ogarnia w nowych autach.
@1983: zdecydowanie najbardziej rozsądna decyzja. Gdyby nie to, że dostałem komplet zimówek gratis przy zakupie auta to bym zrobił teraz dokładnie to samo i skończył z tą zabawą 2x na rok przy obecnej jakości opon całorocznych typu michelin cc+ oraz fakt, że wymiana kosztuje około 100zł a magazynowanie opon żeby ich nie targać z piwnicy i upychać w aucie kolejne 100... i tak 2x na rok.
To mnie utwierdza w decyzji kupienia dobrych opon całorocznych.


@1983: poczytaj o Michelin CrossClimate+. W domu są w 2 autach 18", 200KM+ i jesteśmy mega zadowoleni. Nigdy więcej sezonowych. Cały rok na 18" aluskach :D 0 różnicy nawet przy butowaniu. Latem, zimą, mokro trzymają jak porąbane. Trzymanie na sniegu oceniam na poziom opon zimowych średniej klasy, ale śniegu u nas jest kilka dni w roku, więc opony idealne na nasz teren.