Wpis z mikrobloga

Szukam gry głównie pod granie solo, zainteresowały mnie te LCG. Nie planuje kupować więcej jak jedna podstawka ew. jakiś dodatek jak bardzo bardzo bardzo się wkręcę. Co lepsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grybezpradu #planszowki

Co kupić?

  • Władca Pierścieni LCG 30.0% (9)
  • Arkham Horror LCG 40.0% (12)
  • Aeon's End 10.0% (3)
  • Inna (podaj) 20.0% (6)

Oddanych głosów: 30

  • 11
@virnik: Jeśli chcesz tylko podstawkę to LCG nie jest dla ciebie. Aoen's End nie jest LCG. Jest trochę dobrych tytułów (pomijam euro-pasjanse) solo jak Pathfinder ACG, Mage Knight, Legendary Encounters, Fallout, Runebound (z dodatkiem), przy czym ich koszt jest znacznie większy niż w/w pozycje. Z powyższych najlepiej wypada Horror w Arkham LCG moim zdaniem.
@virnik: LCG samo przez się, mówi że dodatki są must have. Living card game, nie 'One core card game'. ;)
Dla mnie najlepszy LCG to Władca Pierścieni, potem Arkham Horror, ale każdy z nich potrzebuje drugiego CSa i kupowania dodatków. Teraz wyszło świeże Heroes of Terrinoth narazie tylko po ang. Ten CCG będzie potrzebował tylko jednego CSa.. ale dodatki też będą potrzebne, bo ile można grać te same 3 questy.
@virnik: nie grałem w żadne z wymienionych w ankiecie, więc polecę jedynie Terraformację Marsa. Z tym że gra solo wygląda nieco inaczej niż gdy gra się już w 2 i więcej osób, są inne cele, więc tak naprawdę część kart staje się bezużyteczna, a inne bardzo mocne. Niemniej, mi się podoba w obydwu wersjach, solo i grupowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Plus jest kilka dodatków, które rozbudowują
@virnik problem z wladca jest dostepnosc dodatkow. Poczytaj sobie o HwA LCG i WP LCG i zdecyduj. HwA to bardziej fabula i karciany RPG a WP to takie puzzle-solving.
W HwA max to 2 Core sety w WP 3 wiec statystyczniej latwiej na 1 pojechac w HwA.

Zreszta jak sie wkrecisz to i tak kupisz wiecej. Ile to ja juz sie naczytalem ze tylko 1 po co 2 razy to samo brac
Ja osobiście mam Władcę Pierścieni - jeżeli masz możliwość przetestowania czy Ci spasuje to polecam.
Jeżeli nie przeszkadzałby Ci język angielski, zawsze możesz wydrukować sobie proxy i włożyć w koszulki pod inne karty :)