Wpis z mikrobloga

Dostałem do roboty laptopa "asus k52j" który ma bardzo specyficzny problem:
Laptop w czasie pracy wyłącza się tak że gaśnie matryca i dysk przestaje pracować. Dopiero za którymś razem daje się go włączyć do takiego stopnia że BIOS startuje i system z dysku zaczyna się ładować po czym znowu pracuje normalnie do czasu.

Gdy chcę go uruchomić to normalnie się włącza, wentylator się kręci, dioda od klawiatury miga normalnie i cdrom rusza się, ale dysk wcale nie pracuje i matryca jest tak samo ciemna.

Tak więc płyta główna do wymiany czy moduł zasilania?
#laptopy #komputery #elektronika #pytaniedoeksperta
  • 19
jak go zawiesza to nie koniecznie będzie pracował, tam jest GT8600 ? Jeśli tak to najprawdopodobniej problem grafiki a jak nie to mostek północny, miałem parę sztuk tego modelu i zazwyczaj mostek był do reballu.
@majsterV2: Standardowa usterka w tym laptopie-padnięte GPU. Moim zdaniem nie opłaca się naprawiać. Wymiana grafiki to koszt 300-400zł, używana płyta 250zł, lepiej dołożyć i kupić coś nowszego, co nie zdechnie znowu za rok.
@majsterV2: Zależy. Może się uruchomić, może zatrzymać się na POST i dalej nie ruszyć, dysk też nie zacznie pracować. Jeśli uda Ci się go uruchomić zerknij w Menadżerze czy nie masz wykrzyknika przy grafice.