Wpis z mikrobloga

@MrFisherman: z Twojej definicji nie jest to mozliwe, bo jako typ elementu podales int, czyli pojedyncza liczba calkowita. Zeby zmiescic tam pare liczb zmien typ na tablice dwuelementowa intow albo jakas klase z polami-wspolrzednymi.
  • Odpowiedz
@Ehhhhhhh: pewnie dobrze zrozumiałeś, chodzi mi o to że jak mam to zrobić żeby taka wlasnie komórka przechowywała swój x i y?
Jak to zainicjowac w tablicy
int tablica[][] = new int[][];
for(int i=0;i<columns;i++)
for(int j=0;j<rows;j++){
tablica[i][j] = i tutaj moze byc przeciez tylko jedna liczba
}
  • Odpowiedz
no tak chciałem zrobić, nawet troche próbowałem z osobną klasą MatrixCordinates ale nadal nie ogarniam jak to przypisac w tych petlach for


@MrFisherman: TWorzysz, nie tablicę intów a tablicę instancji jakeijś klasy niech będzie Coordinates, i w coordinates trzymasz współrzędne.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: czemu po prostu jak potrzebujesz współrzędne nie zrobisz matrixCoordinate.x matrixCoordinate.y
chcesz wydrukować wartości współrzędnych to nie podawaj matrixCoordinate tylko konkretne pola tego obiektu.
  • Odpowiedz
@Lewo:
Exception in Application start method
java.lang.reflect.InvocationTargetException
at java.base/jdk.internal.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at java.base/jdk.internal.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:62)
  • Odpowiedz