Wpis z mikrobloga

Pytanie. Czy mądre, czy głupie, nie wiem.
Na pewno nieśmieszne.
Ale mimo to proszę o odpowiedź.

**Wyobraź sobie - wskutek życiowych zawirowań jesteś bezdomny. Potem trafiasz do niedoszłego prezydenta Whitestocku. Wku*wia Cię, a Ty jego. Powoli Twoje życie nabiera kolorów; goście przywożą prezenty, zarabiasz przyzwoicie na lajtach.

Co, będąc do niedawna bezdomnym, mając za sobą lata przykrych doświadczeń (m. in. życia bez dachu nad głową), robisz z pieniędzmi?** #kononowicz

#paotstreamy

Cóż zrobiłbyś z mamoną?

  • Przeznaczył na rozliczenie z Kśkiem za dom 4.9% (5)
  • Oszczędzał (ew. odp. 1 i 2) 35.0% (36)
  • Kupił samochód + "okamerował" posiadłość 60.2% (62)

Oddanych głosów: 103

  • 16
  • Odpowiedz
@Docent_nauk: Zadziwi, masz rację.
Aczkolwiek obliczenia są łatwe.

Tytułem przykładu:

Zz = Ds / 4,75

gdzie:

Zz - zakupy, które nas zadziwią
Ds - dochód ze spadku (nie uwzględniam obciążeń)
4,75 - cena 0,5 l Nitro

Zakupy = 20.000,00 zł / 4,75
Zakupy = 4210 butelek półlitrowych Nitro

Bądź:

Zz = 20.000,00 zł / 1.200,00 zł
Zz = 16,6 asterek kombi 1.7 (bądź 2.0 - tak mówił J00r na rzekomym podsłuchu)
  • Odpowiedz
@xxxmen: pomysł znakomity, lecz nie wczułeś się w J00ra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
seks, oszczędności, plany nie są w życiu ważne
ważna jest asterka, kiedy pokonuje się kilkaset kilometrów rocznie (w porywach) - w dodatku jako pasażer, nie ruszając się z miasta
ważne są kamery za 2 i pół koła
itp. :D
  • Odpowiedz
@magister_magazynier: Nie zagłosowałem, ziom. Z powodu. Weź pod uwagę, że mentalna ameba zostaje nadal mentalną amebą. Wraz z przypływem gotówki zacznie się lepiej ubierać, lepiej żreć i wprdalać kasę w coraz to większe idiotyzmy. Typ odpłynął w obcą rzeczywistość "luksusowych" ciuchów, kretyńskich inwestycji, chlanaia i cpania bez ograniczeń, siedzenia i wchłaniania materialnych dóbr, jakich nigdy nie miał. Tylko wiesz. To nadal jest w mentalności dzikiego kapitalizmu początku lat 90, gdzie Adidas
  • Odpowiedz
@sw-walenty: a jak źródełko z donejtami/paszkami wyschnie, bo ciągle 7 baniek na lajcie nie będzie zbierał. to będzie plucie w brodę i #!$%@? na Kśka "bo to przez ciebie szczurze wodny, psie #!$%@?!", okaże się że zamiast kupowania n-tych ciuchów, asterki czy kamery bardziej by się opłaciło odkładać częsć pieniędzy na koncie
  • Odpowiedz
@magister_magazynier: @sw-walenty: Generalnie to mam to gdzieś na co wydaje te pieniądze, ale wiem jedno że dopływ gotówki jaki jest teraz spowoduje tylko to że więcej będzie balów alko-nitrowych co w konsekwencji doprowadzi do szybszego zabrania się z tego świata.
Już nie raz było tu pisane i wystarczy porównać twarz Majora z początku nagrywek, a teraz. Minęły ze 3 lata, wiadomo człowiek się starzeje, ale dla mnie patrząc na facjatę
  • Odpowiedz
@dizel81: Ja tak w stu procentach to nie mam tego gdzieś.
Podzielam zdanie - jego kasa, jego życie...
Ale teksty J00ra, że na terapię poszedł "przez Kśka"... xD
Poszedł, bo chlał/chleje. Bezpośrednim czynnikiem sprawczym była "interwencja" Konona z ramienia Biura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sw-walenty: Nie sposób się nie zgodzić. W przypadku Majora działa dokładnie to samo zjawisko, które pojawia się w przypadkach, w których skrajnie biedny człowiek nagle wygrywa w totka/dostaje nieoczekiwany spadek. Zamiast logicznej oceny sytuacji i wyciągania wniosków ("Ok, byłem biedny, już nie jestem, więc mam szansę na to, żeby od powrotu do biedy się uratować"), jest totalny odpał i wrażenie, że skoro kasa już się pojawiła, to będzie tak zawsze. I
  • Odpowiedz