Wpis z mikrobloga

@wzorowywykopowicz: Okej, dzięki. Nie jestem osobą imprezową, raczej w miejscu zamieszkania zależy mi na (oprócz pracy w zawodzie) dostępu do biblioteki, szkół i warsztatów tańca oraz jogi.
@ParsecV: Ej, smog w Poznaniu, zawsze macie dobrą jakość powietrza wg prognozy :<
I co znaczy, że miasto "nie przytłacza"?
  • Odpowiedz
@klebsiella: mieszkam 10 lat we Wrocławiu i z każdym dniem nienawidzę tego #!$%@?łego miasta coraz bardziej. Początkowo, jak praktycznie każdy, byłem nim zachłyśnięty: takie piękne, dynamiczne, tyle się dzieje, całkiem bezpieczne, dużo wszystkiego. Potem minusy zaczęły mnie coraz bardziej uwierać.

Władze miasta #!$%@? i właśnie wybraliśmy na kolejną kadencję ich przedłużenie w postaci nowych marionetek tego samego układu. O komunikacji miejskiej lepiej nie gadać (ale to, jak domyślam się, boli w
  • Odpowiedz
@klebsiella: Poznań - dość ładne, spokojne miasto. Komunikacja miejska dobra - wiadomo, czasem coś nie przyjedzie, albo się mocno spóźni, ale to się zdarza wszędzie. Myślę, że jest dość kompaktowe. Dużo galerii handlowych w centrum/blisko centrum - moim zdaniem to plus. Sporo fajnych miejsc do posiedzenia i jedzenia/picia. Dużo ścieżek rowerowych, jeżeli to dla kogoś ważne. Mało się w tym mieście dzieje, jeżeli chodzi o jakieś wydarzenia kulturalne itd. Poznań to
  • Odpowiedz
@klebsiella: słuchaj mirek, 21 lat żyłem w Krakowie, 9 w Poznaniu.

Wybieraj Kraków ( ͡° ͜ʖ ͡°) z naciskiem na mieszkanie w centrum Nowej Huty.

Komunikacja do centrum Krk jest zajebista, masz mnóstwo plusów mieszkania w tym mieście. Tam się coś dzieje, żyje, bulwary, knajpy, knajpeczki, centrum, koncerty, muzea, festiwale itd.

W Poznaniu jest spoko ale to ledwie cień tego co się dzieje w Krk.

A czemu
  • Odpowiedz
@klebsiella aha, i w porównaniu do tego co pisze @Natiti mam zupełnie odwrotne odczucie jeśli chodzi o komunikację.

Poznań to jakaś padaka ze starymi składami. Oczywiście ciężko to stwierdzić obiektywnie bo każdy ma swój punkt odniesienia względem tego w jakim rejonie żyje ale taka trasa 9 albo 2 aby dostać się z centrum Wildy na rynek w Poznaniu to jakaś kpina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szczęście podobno
  • Odpowiedz
  • 0
@Czarny_Klakier no jasne, wszystko zależy, gdzie się poruszasz. W Poznaniu na Winogradach komunikacja była bardzo spoko, ale już np. Chartowo faktycznie dosyć słabo. Może w Krk też się trafił akurat gorszy rejon, chociaż wydaje mi sie, że nawet w innych miejscach linie i przystanki nie są wystarczająco gęsto rozmieszczone.
  • Odpowiedz