Wpis z mikrobloga

Mirki, w salonie z aneksem będę miał połączenie paneli laminowanych z gresem. Połączenie wzdłuż dłuższego boku paneli. Jak to zrobić estetycznie?

Wiem, że podłoga pływająca powinna mieć szczeliny dylatacyjne z każdej strony, więc trzeba zostawić możliwość dylatacji w tym miejscu. Jednak standardowe listwy progowe/dylatacyjne mi się nie podobają. Metalowe teowniki też średnio wyglądają (tym bardziej, że gres jest prawie czarny, podłoga jasna, więc wszystko będzie widoczne, a to środek pomieszczenia).

Klejenie/fuga wiem, że raczej nie jest polecana, bo jest ryzyko, że się wykruszy lub podłoga się podniesie. Słyszałem o pomysłach z korkiem, korkiem w płynie lub silikonie, może ktoś wie jak to się sprawdza? Szczelina pewnie będzie musiała być na jakieś 1.5 cm, więc musiałby kolor być dobrze dobrany, tylko nie wiem, czy to zdaje egzamin... No i czy korek/silikon się nie wykrusza i zapewnia właściwą dylatację. Może ktoś wie jak to zrobić ładnie i dobrze?

Macie jakieś pomysły? Ma ktoś estetycznie, bezlistwowo wykonane połączenie paneli i płytek?

#kiciochpyta #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz