Wpis z mikrobloga

Hej Mirki jestem całkiem nowy z #revolut i jeszcze za bardzo nie ogarniam może mi pomożecie, mam kilka pytań.

1. Czy jeśli doładuje sobie Revoluta złotówkami, to czy robiąc zakupy na #amazon .de muszę najpierw zamienić sobie w aplikacji złotówki na euro? Gdzieś czytałem, że Revolut sam wykrywa waluty i sam automatycznie przelicza na korzystnych warunkach.

2. Zbliża się #blackfriday czy w związku z tym muszę sobie teraz powoli doładowywać codziennie konto po kilka stów? Czy mogę np: w piątek 23.11.2018 zasilać sobie konto jednorazowo na 4000 zł? Chodzi mi o limity, bo gdzieś czytałem że dzienni to 800 zł czy coś koło tego. Jak to naprawdę wygląda?

3. Czy oprócz ochrony, jest jakiś profit z podpięcia Revolut pod #paypal ?
  • 9
  • Odpowiedz
@Overwatch-PL: 1. Revolut sam przeliczy, nie musisz nic robić

2. Na koncie są limity, powinno dać się je zmienić

3. Po co do PayPala? Płać od razu karta z Revoluta. Podpinając do PayPala zapłacisz bo ich przeliczniku a nie po Revolutowym przez co wyjdzie drożej. Jak kupujesz na Amazonię to o ochronę nie musisz się bać. Amazon nie leci w #!$%@?.
  • Odpowiedz
Po co do PayPala? Płać od razu karta z Revoluta


@QuaLiTy132: bo ma program ochrony kupujących z paypal

Podpinając do PayPala zapłacisz bo ich przeliczniku a nie po Revolutowym przez co wyjdzie drożej.


Opcje przewalutowania da się zmienić, nie ma z tym większego problemu. Trzeba kliknąć ze trzy razy przed potwierdzeniem zakupu
  • Odpowiedz
@QuaLiTy132: @NieMogiem: Wiecie, tak ogólnie napisałem Amazon.de, ale chciałbym jeszcze robić zakupy na Taobao i rozliczać się w ich walucie, na Ebay.com i Ali (dolary). Czyli rozumiem, że Revolut przeliczy mi automatycznie każdą walutę, bez robienia tego ręcznie? Dużo ludzi kupuje walute ręcznie przed zakupami i nie wiem dlaczego, trochę mnie to zastanawia.
  • Odpowiedz
@Overwatch-PL: podobno np. w sobotę czy niedzielę stawi kursu są gorsze niż pon-pt, więc może jak ktoś planuje zakup w te dni to sobie wcześniej przygotowuje ręcznie. Szczerze to nie wiem, bo się aż tak nie interesowałem tym, działa automatycznie, kurs i tak jest raczej najkorzystniejszy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Overwatch-PL 1. Nie musisz, ale ważne jest, aby cała kwota była dostępna w jednej z walut na koncie, a nie przykładowo 100 zł plus 25 Euro, a płatność około 50 Euro. Wymienić opłaca się jedynie samemu przed weekendem, bo wtedy kursy są nieco mniej korzystne, ale i tak bardzo dobre.
2. Limity dotyczą chyba Google pay. Ewentualnie limity w banku. Ustaw sobie wysoki limit dla karty bankowej i doładuj bezpośrednio nią, a
  • Odpowiedz
2. Limity dotyczą chyba Google pay. Ewentualnie limity w banku. Ustaw sobie wysoki limit dla karty bankowej i doładuj bezpośrednio nią, a nie przez gpay. Jeżeli już dziś wiesz, że będziesz potrzebować około 4 tysięcy, to doładuj dzień przed.


@tekjow: @Overwatch-PL: nie tylko google pay. revolut czasami lubi zablokowac konto, ale tylko jak doladowujesz np karta kredytowa i wyplacasz kase przelewem lub jak sie operuje za dużą ilością kasy -
  • Odpowiedz