Wpis z mikrobloga

Ktoś stworzył hacka do Super Mario Bros dzięki któremu może grać dwóch graczy równocześnie.

https://www.romhacking.net/hacks/4180/ - aby zagrać trzeba najpierw posiadać wersje mariana z pliku Super Mario Bros. (W) [!].nes (może pójdzie też z inną) i programem np. xdelta patcher połączyć plik Super Mario Bros. (Two Players Hack).xdelta z romem. Później tylko wystarczy odpalić na jakimś emulatorze (tyko dobrze aby przynajmniej jedna osoba grała padem, bo tania klawiatura będzie się blokować od ilości wciśnięty przycisków albo znaleźć kogoś do wbudowanego w niektóre emulatory sieciowego/internetowego multiplayera). Pewnie nawet mając jeden z tych programowalnych cartów można będzie zagrać na oryginalnym sprzęcie.

#gimbynieznajo
#nintendo
#nes
#retrogaming
biskup2k - Ktoś stworzył hacka do Super Mario Bros dzięki któremu może grać dwóch gra...
  • 10
co się dzieje jak jeden dednie?


@Jojne_Zimmerman: Obaj zaczynają od początku levelu. Ten który padł traci życie, drugiemu zostają nawet zebrane powerupy (sprawdziłem grając sam ze sobą).

@youreded: Dzięki temu granie w tą grę będzie jeszcze trudniejsze.

Tak samo da się grać w bardzo dobrze zrobionym fanowskim remaku mario p0rtal, tylko dodatkowo można stawiać sobie portale i jest fajny edytor map http://stabyourself.net/mari0/#download
biskup2k - > co się dzieje jak jeden dednie?

@Jojne_Zimmerman: Obaj zaczynają od p...
Może przeczytałeś zebrane jako zabrane. Nawet Contra w dwie osoby jest trudniejsza.


@biskup2k: Jest kilka skoków w grze, które trudno będzie wykonać w dwie osoby bez odpowiedniej synchronizacji.

A contra to mega łatwa gra w dwie osoby bo masz dzielenie żyć i druga osoba pomaga ci zabijać alieny na ekranie. W mario druga osoba ci nie dość że nie pomaga to jeszcze przeszkadza. Ale i tak sprawdzę.
@biskup2k: Sprawdziłem, na dwie osoby się gra o wiele wiele trudniej niż samemu. Samemu to sobie przebiegasz grę na luzie. Z kimś to mieliśmy problem by dotrzeć do zamku w 2 świecie xD

Swoją drogą świetnie zrobiony hack. Nastawiałem się, raczej na bugi związane z dwójką graczy d których gra nie jest przystosowana a okazuje się, że działa świetnie i żadnych błędów, nawet najmniejszych nie doświadczyliśmy.