Wpis z mikrobloga

@Vitooo12: Myślę, że ma duże szanse. Usyk to duży cruiser. Gabarytami wcale tak nie odstaje, a jak dołoży kilka kg to będzie akurat.
Dzisiaj ewidentnie coś w #!$%@? poleciał ale i tak się wyciągnął w odpowiednim momencie.
  • Odpowiedz
@command: Joshua 198; Wilder 201; Fury 206; Usyk tylko 190. Ali walczył w czasach, gdy żaden bokser z topu nawet nie zbliżył się do 200. Nawet Lenoxowi Lewisowi jego 195 wystarczyło by zdominować wagę ciężką w swoich czasach. Po Kliczkach waga ciężka już nie jest taka sama.
  • Odpowiedz
@command: Pewnie. Usyk ma 190 cm wzrostu i prawie 2m zasięg ramion. Zbija regularnie wagę do 90kg naturalnie waży pewnie 5-8 kg więcej. Spokojnie z taką wagą w granicach 98-100 kg może bić się w ciężkiej z każdym, zwłaszcza, że jest bokserem szalenie dynamicznym i aktualnie to chyba ma najlepsze nogi bez podziału na kategorie. Nawet Łomoszczenko tak nie tańczy.
  • Odpowiedz
@Vitooo12: Raczej nie ma. Nie porównujcie dzisiejszego wzrostu zawodników z hw, a tego z lat 80-90, a już na pewno nie podawajcie przykładu tysona, bo to nigdy nie działa.
  • Odpowiedz
@Ekspert_z_NASA: @command: Bellew jeszcze niedawno walczył w HW, a teraz schodząc do Cruiser był szybszy. Do czasu, ale był. W HW, przy kilku kilogramach więcej, jego szybkość też pewnie już tak wielka nie będzie. Wracając jeszcze do wzrostu- wiadomo, że podbijają swoje gabaryty, bo w boksie robią to od zawsze, ale jak duże znacznie ma wzrost, a właściwie zasięg pokazał z kolei Fury z Kliczką. Niby tylko kilka
  • Odpowiedz
@Dzem_Ananasowy_Z_Wisni: Przypomnę tylko, że zbliżający się do 40tki Sasza Powietkin w swoim past prime jakiś miesiąc temu przestawiał przez kilka rund AJ, łamiąc mu między innymi nos.
Sasza jest nawet niższy od Usyka.
Bellew w HW był nadal bardzo szybki. Jakie tam petardy w walce z Hayem leciały.
Moim zdaniem Usyk ma bardzo duże szanse w walce z czołówką. A jak będzie zobaczymy na wiosnę ;)
  • Odpowiedz
@Dzem_Ananasowy_Z_Wisni: A jeszcze warto zaznaczyć, że aktualnie mamy najmocniejszą cruiser w historii. Zobacz jak wygląda czołówka a jak wyglądała kilka lat temu gdzie mistrzem przez kilka lat był taki Włodarczyk.... Dzisiaj to jest kosmos a Usyk i tak ją zdominował jak nikt nigdy, nie wiem czy jakąkolwiek kategorię.
  • Odpowiedz
@Ekspert_z_NASA: Bo i dyskusja rozbija się nie o to, kto jest lepszym bokserem, a o to, czy umiejętności wystarczą by zredukować różnicę warunków. Obyśmy zobaczyli, bo Usyk dominujący w Cruiser byłby tak samo nudy jak Kliczko w HW. Szkoda byłoby marnować potencjał. Jeśli eksperyment Usyk w HW wypali, to z przyjemnością przyznam się do pomyłki(ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Dzem_Ananasowy_Z_Wisni: Usyk już nie ma po co siedzieć w junior. On już miał wakować pasy po wygraniu WBSS ale odezwał się Eddie Hearn i ,,wcisnął'' mu Bellewa miesiąc przed grudniem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślę, a właściwie to jestem pewien, że w kontrakcie na walkę był zapis, że Usyk dostaje na Kwiecień main event z AJ na Wembley. To była ostatnia szansa, dla Hearna, żeby zrobić
  • Odpowiedz