Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #stolarstwo mam pytanie co do montażu szuflad wewnętrznych w szafkach - mam szafkę z frontem na zawiasach puszkowych, do której chciałbym zamontować dwie lub trzy szuflady wewnętrzne. Niestety wspomniany zawias odstaje od płyty o ok 2cm i nie mam przez to jak zamontować szyny (nie mówiąc o tym że sama szuflada by zahaczała o zawias i musiałbym ja montować powyżej dolnego i poniżej górnego zawiasu co marnowaloby mi sporo miejsca)

inb4 nie wchodzi w grę likwidacja frontu z zawiasami - szuflady muszą być wewnątrz za frontem

Myślę o przykręceniu od strony zawiasów listew z MDF na głębokość szafki, szerokości powiedzmy 5cm i grubości 20mm i dopiero do tych listew chciałbym przykręcić szynę szuflady. Biorąc pod uwagę że szuflada ma jeszcze te 0.5cm luzu od prowadnicy to powinna ona bez problemu minąć zawias

Czy to dobry pomysł? Czy tak się robi?

#pytanie #pytaniedoeksperta #meble #remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: dokładnie tak jak pisze kolega wyżej u mnie jest problem z tą częścią zawiasu która jest w środku (picrel) - u Ciebie działa bo ktoś ładnie zamontował zawiasy tak, że nie pokrywają się z "trasą" prowadnicy ani szuflady - ja niestety montowałem sam i nie myślałem wtedy jeszcze o szufladach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jarek_P: dzięki nie wiedziałem że są takie zawiasy - muszę zobaczyć
p.....k - @marcelpijak: dokładnie tak jak pisze kolega wyżej u mnie jest problem z tą...

źródło: comment_ZUS11JjJ9Z8GZvwUiMdWFrmvQfKTkEZd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Przekręć sobie prowadnice, lub wywierć nowe otwory na puszki i zaślep. Może nie będzie to hiperestetycznie, ale po pierwsze w środku szafki, a po drugie u Ciebie. Jakbyś robił zlecenie komuś to by nie przeszło, ale u siebie można wiele wybaczyć. A szybko i prosto.
  • Odpowiedz
Jak mówi kolega wyżej przekręć zawiasy, jak nie masz jak wywiercić otworów na puszki, to napewno jakaś stolarnia to zrobi w pobliżu za grosze.
  • Odpowiedz