Wpis z mikrobloga

@daviiid no tak, zawiera proteiny, witaminy, tłuszcze i wiele innych substancji odżywczych. @ililmil Calcium panthoteicum jest często stosowane przy wypadaniu włosów, ale połączyłabym to z prepatem bogatym w aminokwasy siarkowe, cynk, witaminy z grupy B i być może żelazo, jeśli masz niski poziomtego pierwiastka. Do tego dobrze coś wcierać. Już samym masażem pobudzasz krążenie w skórze głowy. A krew dotarcza tlen i substancje odżywcze włosom.
via Android
  • 0
@daviiid dzięki, faktycznie o tym słyszałam kiedyś :)
@KosmetykiOrientu dzięki, to mam już jakiś punkt zaczepienia :) a masz może do polecenia jakiś preparat, który będzie bogaty w te składniki? Przyznam, że nigdy tak poważnie do tego nie podchodziłam i nie wiem nawet co się stosuje.
@ililmil korzystnie wpływa zwiększenie ilości warzyw, owoców, orzechów i pestek w diecie. Z suplementów fajny skład ma Regital. Możesz też wypróbować Revalid. Dobrze jest działać też zewnętrznie. Wspomniana maska Babuszki Agafii albo wcierki wspomagające wzrost włosów i zmniejszające wypadanie, np. Karelia Organica też się dobrze sprawdzają: https://kosmetykiorientu.pl/wcierki/346-karelia-organica-bio-serum-przeciw-wypadaniu-wlosow-organiczny-lopian-organic-repeynik.html
@ililmil: z wcierek to lady banfi jeśli nie masz wrażliwej skóry głowy (jest na bazie alkoholu), kozieradka, wcierki orientany (po ajurwedyjskiej terapii miałam mnóstwo baby hair), medikomed. dodatkowo floresan ma fajną maskę na skórę głowy z łopianem. poza tym możesz jeść jeszcze biotynę i skrzyp.
@ililmil: Idź do lekarza po skierowanie na badanie krwi, dorzuć też ferrytynę - u kobiet bardzo łatwo o niedobory żelaza (2x większe zapotrzebowanie od mężczyzn, a często jedzą mniej mięsa). Jeśli wypadanie jest spowodowane konkretnym niedoborem jakiegoś składnika/złym stanem zdrowia, to i tak żadne suplementy nie pomogą. Jak się stresujesz, to może dieta nie domagać. Polecam aplikację Cronometer do kontroli mikroelementów. Nawet na oko spróbuj wpisać co zjadłaś danego dnia, jeśli