Wpis z mikrobloga

Miruny proszę bardzo o pomoc z laptopem. Mianowicie ostatnio padła mi w laptopie bateria, podlaczylem do ladowania i laptop sie wlaczyl (na resztkach baterii) pokazal ze maly procent naladowania baterii po czym sie wylaczyl. Tak jakby zasilacz w ogole nie ladowal baterii ale i na samym zasilaniu nie chcial dzialac. Po wyjeciu z niego baterii podlaczony do sieci w ogole nie startowal. Stwierdzilem ze wina zasilacza wiec na szybkosci zorganizowalem jakis (dodam, ze orygianlny zasilacz od laptopa ma 19V i 6.4A, a ten na ktorym testowalem 19V i 3.2A) zasilacz i na podlaczonej baterii nie dzialal jak wczesniej ale po wyjeciu baterii i podlaczeniu do gniazdka zadzialalo. Ponadto potem sprawdzilem jeszcze raz oryginalny zasilacz i bez baterii raz dziala raz nie.

Stwierdzilem niestety mylnie ze to wina baterii i kupilem nowa bateria do laptopa ale po testach na niej efekt jest taki sam jak na starej.

Reasumujac na zastepczym zasilaczu bez baterii dziala zawsze, z bateria nie. Na oryginalnym nie dziala z bateria zawsze, a bez czasami tak czasami nie. Zmiana baterii nie zmienia tego zachowania.

Jak rozumiem usterka jest w laptopie, co to moze byc i tak to naprawic?

Komputer jest mi potrzebny do pracy i nauki i oddanie go do serwisu strasznie komplikuje mi zycie :/

#komputery #naprawalaptopow #laptopy #elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
@WydajnaJednostkaIndywidualna: Nie sprawdzalem tego ale wydaje mi sie, ze to jest wina laptopa. Nie napisalem jeszcze, ze jak podlacze zasilacz do laptopa z bateria to nie pokazuje sie w ogole dioda ladowania, a jak najpierw wlacze laptopa i na wlaczonym wloze baterie to pokazuje sie ladowanie ale nic nie laduje, caly czas ten sam % naladowania.

Czyli idac Twoim tokiem rozumowania, przy za malym natezeniu powinna sie zaswiecic dioda tak
  • Odpowiedz
@Burkhard: po szybkim googlu wychodzi, że mogę mieć rację i jest to za słaby zasilacz. nie masz gdzie załatwić o podobnej ilości amper? 100% mniej to o wiele za mało i właśnie może skutkować tym co przedstawiłeś.
https://superuser.com/posts/247315/revisions

Working laptop, with little to no charging of the battery (or charging the battery, but no working laptop) as 5 A is enough for one, but not the other
  • Odpowiedz