Wpis z mikrobloga

Posiadam aktualnie 7 letniego laptopa acer aspire 5750g o parametrach:
- Intel i5-2410m
-Geforce gt 540m
-4GB ram ddr3
-640GB HDD

Da radę jakoś go ulepszyć i przywrócić do życia nie dużym kosztem, żeby działał troszkę szybciej?
Myślałem nad zakupem dysku SSD - jakieś wymagania musi spełniać czy wsadzę każdy bez problemu do niego ?
Jakiś inny procek mogę wsadzić i dołożyć ramu czy już sie nie opłaca inwestować i lepiej kupić coś nowego ?
#pcmasterrace #laptopy #laptop #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: SSD da się na 99% wsadzić. Nawet najwolniejszy będzie dużo lepszy niż HDD, nawet po SATA I. Zacznij od SSD, zawsze można go gdzieś indziej wykorzystać. Co do ramu, to nie zawsze się opłaca, bo starsze kości, nawet używane są stosunkowo drogie. Nie zawsze gra jest warta świeczki.
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu Wpisz w googlach model mobo i tam będzie napisane ile maksymalnie ram może obsłużyć i z jaką częstotliwością. Jeśli płyta da radę pociągnąć więcej mhz tym lepiej. Nie muszą mieć tyle samo co obecne pamięci. Jak napisałem wyżej.
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu Co do RAMu to najlepiej jak częstotliwość będzie miala maksymalną wartość jaką obsłuży twoja płyta i bios. Co do dysku ssd to warto od razu kupić coś szybszego i mieć pewność że będzie poprawa.
  • Odpowiedz