Wpis z mikrobloga

Dzieją się bezprecedensowe rzeczy. Obrońcy konstytucji, tolerancji i demokracji zakazują Polakom manifestowania swoich poglądów i wolności do zgromadzeń. Wczoraj Dutkiewicz po konsultacji z prezydrntem-elektem Sutrykiem zakazał marszu we Wrocławiu. Dziś Gronkowiec zakazuje w Warszawie. Znaczy to tyle że konstytucją sobie jest, czasem można sobie nią wytrzeć mordę, ale jak dojdzie co do czego to jakiś urzedas pod pretekstem braku zapewnienia bezpieczeństwa moze zadecydować o wszystkim jak mu się podoba. Jeżeli prezydent miasta mówi że nie może zapewnić bezpieczeństwa to powinien się natychmiast podać do dymisji. Jeżeli prezydent miasta bez wyroków sądu zakazuje zgromadzenia argumentując że ktoś ma tam jakieś poglądy to powinien zostać usunięty z urzędu.
#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #polska #marszniepodleglosci
g.....i - Dzieją się bezprecedensowe rzeczy. Obrońcy konstytucji, tolerancji i demokr...

źródło: comment_ZX000xpmQZNn3bSvIEYciXxaYDGsWTHd.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • 8
@grucki Tzn. Ma prawo zakazać zgromadzenia. Szczególnej jak jest psia grypa i nie ma policjantów.

Ale jest to decyzja głupia. Bo ciężar zabezpieczenia spada głównie na policje i MSW wiec nie wiem po co HGW ich wręcza. Miasto nie ma własnej policji itp wiec siła rzeczy nie może zapewniać bezpieczeństwa. Od tego jest MSW i policja.
  • Odpowiedz
@grucki: Miałem nie kontynuować tej dyskusji ale niech będzie, że Ci wytłumaczę. Obywatelom wg. konstytucji przysługuje prawo do manifestacji swoich poglądów, jednak organizatorzy tego konkretnego "Marszu" są wyjęci z pod tego prawa ponieważ są przestępcami co wielokrotnie udowodnili (tak, propagowanie nazizmu/faszyzmu jest w naszym kraju przestępstwem).
  • Odpowiedz
@grucki: Niestety brak:
"Przez rok nie sporządzono aktu oskarżenia dotyczącego wydarzeń na Marszu Niepodległości w 2017 roku, chociaż prokuratura, co wiemy z prasy, dysponuje opinią biegłego o zakazanych ideologiach na marszu"
  • Odpowiedz
@grucki: Urząd miasta odpowiada za bezpieczeństwo. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Twoim zdaniem wszystko będzie cacy, ludzie sobie pokrzyczą, odpalą racę i wszyscy wrócą do domów na kolację cali i zdrowi. Przecież to impreza o szalenie podwyższonym ryzyku (nie ma w Polsce chyba drugiej tak niebezpiecznej) i jeśli jest jakakolwiek szansa żeby ją zamknąć to cieszę się, że ktoś z niej skorzystał.
  • Odpowiedz
@grucki: Nie jestem ekspertem oczywiście. Ale z tego co widziałem to jestem w stanie uwierzyć, że opinie biegłych "o zakazanych ideologiach na marszu" nie są wcale przesadzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawia mnie czemu Ty tego nie zauważyłeś i zdaje się, że nie podzielasz moich podejrzeń.
  • Odpowiedz
@grucki: Zarówno PO jak i PiS to jest prawica. PiS to prawica bardziej konserwatywna, a PO bardziej umiarkowana, centrowa. PO siedzi w Europarlamencie w jednej frakcji z Fideszem Orbana i z CDU, a PiS z brytyjskimi i czeskimi konserwatystami. PiS ma program w pełni socjalistyczny? PiS za swoich pierwszych rządów obniżył podatki najbogatszym (zresztą razem z PO). W rządzonej przez PiS Polsce najwyższa stawka podatku dochodowego wynosi 32% - w Wielkiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@grucki: Miałem nie kontynuować tej dyskusji ale niech będzie, że Ci wytłumaczę. Obywatelom wg. konstytucji przysługuje prawo do manifestacji swoich poglądów, jednak organizatorzy tego konkretnego "Marszu" są wyjęci z pod tego prawa ponieważ są przestępcami co wielokrotnie udowodnili (tak, propagowanie nazizmu/faszyzmu jest w naszym kraju przestępstwem).

@ozymandiasz:

trochę poleciałes za ostro.
  • Odpowiedz