Wpis z mikrobloga

Mirki stoję przed dylematem kupienia radia na KF, zastanawiam się jaki sprzet wybrać, na radio mogę wydać 4 tys. Warunki mieszkalne jakie posiadam to blok 4 piętro (najwyższe) mieszkanie z balkonem, nie mam gwarancji że uzyskam jakiekolwiek pozwolenie na montaż anten, posiadam też działke z domkiem i lubię też włóczyć się w terenie więc praca w krzakach niewykluzona( ͡º ͜ʖ͡º) Będzie to moje pierwsze radio i nie chciałbym go zbyt szybko zmieniać, nie mam żadnej anteny na KF, co byście mi polecili, myślałem nad ft 857,ft 450d, no i chińszczyzna Xiegu x 108g
#krotkofalarstwo
  • 43
Miałem IC706 i używało mi się go świetnie. Za to kilku kolegów na niego reagowało jak ja na Yaesu.

Trzeba pomacać, pokręcić gałą.


@wbielak:

Mam Ic706 - strasznie się grzeje, przy pracy w terenie to skraca czas zabawy i to jest jedyny minus
Oczywiście gniazdo UC1 należy zamienić na N (gdy jest to Ic 706MkgII).
@wbielak: ale to jest normalna temperatura pracy w tym radiu - taka stabilizacja filtrów wiadomo o co chodzi, nadaje się na obozy harcerskie - można ogrzewać namiot
Podobno ludzie go wolą od IC910 na ukf, podobno nie sieje tak i ma lepszy odbiornik, ewentualnie TS2000 cenią ukaefowcy ... no generalnie dobre radia na ukf to już były.
@wiecejszatana: Ja doceniam mojego 746 (z normalnymi filtrami nie prosiaka) a miłością wielką kocham klubowe Yaesu FT480R kieryś chyba w próbach subregionalnych używałem go jako RX ze sporym powodzeniem choć to cholernie niewygodne kręcić dwiema gałami.
Ale jak się kiedyś zdecyduję na porządne PA to na pewno taki stary jezusek będzie lepszy od icka ;)
@Alien123: od paru lat mam 857d, co zabawne podrożało w sklepie o parę stów od tego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest to moje pierwsze radio i chyba same plusy, bo ma wszystkie interesujace mnie pasma, sensowną moc i jest nawet wygodne. Ale... zawsze byłem fanem gałek i przełączników (szkoliłem się nad przedpotopowym ICOMie bodajże, a potem pracowałem na ic7600 który też ma gałki), i tutaj fakt
@lesio: Możemy się jakoś umówić to sobie zmacasz 746.
Ja go bardzo polubiłem.
Albo jeszcze lepiej zapraszam na wyjazd na Głodówkę. Jakoś w połowie grudnia pojedziemy z kursantami to się będziesz mógł pobawić na lepszych antenach.
@aso824:
Wyręczę Canisa:
Anallizator ;) Zgooglaj EU1KY antenna analyzer.
Skrzynka jak bez bajerów to LDG Z100
Stroi toto karnisz, słupek ogrodzeniowy i krzyż na Giewoncie (dosłownie nie ściemniam wszystkie powyższe opcje sprawdziłem), na ogniwie 18650 wytrzymuje tak mniej więcej... w **uch długo, małe, lekkie i poręczne.
Jak chcesz bajerów to już dobierasz po tym co CI potrzebne.
Ja postawiłem na lekkość i małość bo skrzynka u mnie robi za sprzęt przenośny
@canis_lupus: jaką skrzynkę poleciłbyś dla kogoś kto wie tylko że skrzynka to pudełko co pozwoli nie upalić radia? I zarzuć linkiem do tego taniego analizatora, mam to w planach zbudować bo latem nie mogę mieć anten na dachu (brak piorunochronu na budynku), to z terenu bym coś porobił, a strojenie reflektometrem nie-krzyżowym jest upierdliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@aso824: Jak wyżej, mam LDG Z100 Pro. Jest
@Alien123: balkon na ostatnim piętrze ma sporo zalet, sprawdzi się antena pionowa z wędki z włókna szklanego. Nie mówię już drutach balkon-drzewo - no i masz wszystko pod ręką dostęp bez proszenia/wdrapywania się na dach.