Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inzynier_robert: no właśnie nie mam żadnego zegarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno kupię jeszcze jakaś kostkę g-shocka z tough solarem i multibandem.

Szukam mechanicznego zegarka (coś w stronę klasyki, divery odpadają) do powiedzmy 2600zl i tak na prawdę nie znalazłem jeszcze niczego sensownego.
@EvilMorty: ten powermatic to przerobiona ETA2824. Swatch group dawno temu zauważył że można zarobić nie tyle na samej sprzedaży zegarków co na ich serwisie. Masz kupić zegarek a potem wpakować przez lata drugie tyle im do kieszeni za serwis. Z ETA był ten problem że każdy zegarmistrz sobie z nią radzi, koszty serwisu nie są wysokie, części zmiennych jest mnóstwo.
Swatch group wziął więc popularną sprawdzoną ETE 2824, zmniejszył częstotliwość chodu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thewickerman88: a wiesz może jakiego dziennego odchylenia mogę się spodziewać w tym DS - 1? Wyczytałem że ETA 2824 ma 4 poziomy dokładności. Standard, Elaborated, Top no i Chronometer.
@EvilMorty: wydaje mi się że jest tam standard ale nie mam pewności. Te wyższe to już raczej poziom TAG Heuera ;)
co do dokładności to norma producenta to +/-12 sekund na dzień do +/-30s. Możesz trafić egzemplarz który będzie dokładniejszy, możesz zanieść do zegarmistrza do regulacji (po paru miesiącach noszenia bo nie reguluje się nowych zegarków-smary muszą się rozchodzić) i mieć lepiej ale i tak w codziennym noszeniu nawet tego nie
@DiesIrae133:
Ile kosztuje ten zestaw serwisowy do Powermatica?
Certina ma oficjalny serwis w Polsce, czy te śmiechy dochodzą ze Szwajcarii?
@EvilMorty:
Ja bym się nie bał i kupił DS8 drugi raz. Mechanizm jest bardzo dokładny, a jak odkładasz na weekend, to nie trzeba nastawiać w poniedziałek. Poczytaj sobie na branżowych forach (niekoniecznie polskich), bo struktura podziału opinii jest znacząco inna niż na Wykopie.
@krysztal1: Jeśli chodziło Ci o pełny serwis to w Swatch Group Polska ok.700zł. U zegarmistrza to zależy do kogo trafisz, co będziesz chciał zrobić, czy i co trzeba wymienić. Z tymi ''branżowymi'' forami to ja bym uważał(KMZIZ,watchuseek) jest tam tylko kilka osób, które mają pojęcie w temacie, a reszta to papugi niemające pojęcia o zegarmistrzostwie, przytaczające zasłyszane od innych opinie, historie wyssane z palca i głupoty, które wyczytali w necie. Niestety