Wpis z mikrobloga

@bartekno: ja gdybym mial skladac to bym bral
gdyby intel mial normalne ceny
intel + radeon dla freesync majac monitor z freesync
intel + radeon dla freesync planując posiadanie monitora z freesync

intel nie ma normalnych cen

ryzen + radeon bo freesync
ryzen + nvidia bo chce nizsze rachunki za prunt i imo gorszy gsync, ale akurat mam monitor z gsync
( ͡º ͜ʖ͡º)

A w
  • 0
@Norskee kto by powiedzial ze intel sam sobie strzeli w stope
Ja juz mialem amd jakos moja glowa mowi mi ze lepiej intel. Mialem teraz 6 lat i7 i do dzisiaj daje rade. Kazda zlotowka byla tego warta
@bartekno: ja jednak zawsze mam odpalone cos w tle, a wtedy ryzen jednak lepiej sobie radzi. Zerknij na testy rozne to zobaczysz juz dla samej ciekawosci, bo tak czy inaczej teraz intela sie nie oplaca. Pamietam jakis test np. Kingdome come gdzie 8400 np mial faktycznie o te 5-7 fps wiecej, ale trzaskal caly czas 99% zuzycia, a konkurencyjny ryzek w tym czasie mial 55-60% zuzycia kosztem tych kilku fps (oczywiscie
@Norskee: Mireczku Amd przestalo placic za wpisy o ryzenie. Placi tylko za pochlebne wpisy o radeonie xD
A tak serio to testy w grach pokazuja znaczna przewagę intela. Wiekszosc gier obsluguje 4 i mniej rdzeni. Na palcach mozna policzyc gry wykorzystujace powyzej 4. 6 to i tak limit obecnie na kilka lat.
Nie wiem do czego porownujesz tego 8400 i w jakiej rozdzielczosci i grze ze mial zaledwie 5-7fps i 99%
@Norskee: Ok to od poczatku:

ja jednak mam odpalone cos w tle, a wtedy ryzen jednak lepiej sobie radzi

Nope. Niezauwazalnie.

Zerknij sobie na testy

Kingdome come gdzie 8400

To jest chyba jedyna jak narazie gra ktora obciaza tak procesor. W kazdej innej ryzeny dostaja znacznie po dupsku.

Dodaj to tego cos w tle, przegladarka, stream jakis i moze zaczac robic sie goraco

Chcesz powiedziec ze na intelu bedziesz mial spadki
@dob3k nie dostają po dupsku. Co najwyżej delikatnie odstają, ale nie zmienia to faktu, że 1. Intela nie opłaca się teraz kupować 2. Ryżem w tych testach miał nieco mniej fps ale miał jeszcze wolne wątki czego efektem było wykorzystanie procka na ~55% a nie 99. W takiej sytuacji każdy dodatkowy proces zauwazalnie wpływa na wydajność, a ryżen jeszcze ma zapas. Do samego gamingu wypada gorzej, a do zastosowan ogólnych zdecydowanie lepiej
@Norskee:

delikatnie odstają

Ryzeny dostaja i to ostro po dupsku w grach. Niemalze w kazdej grze. Mozna na palcach jednej reki policzyc gry jak Ashes w ktorych ryzeny sa wydajniejsze.

proca na ~55% a nie 99

Caly czas piszesz o Kingdom czy starasz sie mnie rozsmieszyc piszac ogolnie o wykorzystaniu w grach?
Kogo obchodza zastosowania ogolne? Intel do gier a TR do pracy. Ryzen to jakis polsirodek jak Cie nie stac