Wpis z mikrobloga

Chce kupić OnePlus 6T i potrzebuję faktury, wiec najprawdopodobniej bedzie to z Amazon'a

Tutaj jest za 579 euroi niby od jutra wysyłki
https://www.amazon.de/OnePlus-128GB-Smartphone-Midnight-Black-Schwarz/dp/B07HFDPBW8/ref=sr_tr_sr_5?ie=UTF8&qid=1541422064&sr=8-5&keywords=one+plus+6T

Moje pytanko:
1. Czy ta cena 579 EURO zawiera podatek niemiecki czyli kupujac na firmę musze doliczyć te 4% roznicy VATu?
2. Majac konto prywatne na amazon.de musze tworzyć nowe konto firmowe (mam EU NIP) czy mozna jakoś podpiąć pod prywatne?
3. Na fakturze bedzie juz cena w przeliczeiu na złotówki czy EURO? księgowa ogarnie?

#oneplus #oneplus6 #oneplus6t
  • 15
  • Odpowiedz
@The_Riddler: Zgodnie z unijnym prawem na zakupy firmowe dajemy tylko rok rękojmi oraz istnieje gwarancja producenta która zależna jest już od niego samego. Jesteśmy od ponad 20 lat na rynku duńskim i działamy w wielu krajach. Jako że firma Proshop jest oficjalnym dystrybutorem OnePlus w europie możemy zaoferować bardzo przystępne ceny. Na każdy produkt wystawiana jest faktura vat 23%
  • Odpowiedz
@kwiateusz Ale rzecz w tym że OnePlus daje gwarancję tylko na zakupy w swoim sklepie. W konsekwencji Amazon nie naprawia telefonu tylko oddaje ci kasę/nowy telefon. Ciężko mi uwierzyć że OP6T zakupiony w @proshop-pl będzie miał gwarancję producenta. Oni sami unikają jasnej deklaracji i piszą #!$%@? o gwarancji zależnej od producenta.
  • Odpowiedz
@Vitz: no a jak zaplacic w PLN? na stronie widzę tylko wybór języka a waluty juz nie

edit: chyba, że placac przez przelewy24 ale wtedy chyba dojdzie jakaś prowizja od nich
  • Odpowiedz
@proshop-pl jest oficjalnym partnerem Oneplus, ale gwarancji nie realizuje Oneplus. Przemyślcie zakup.
Wygenerowanie etykiety reklamacyjnej 30 zł
Amazon za darmo.

Aktualnie na amazon cena 170 zł niższa. 2299 zł vs 495,10€ z vat 23% - dot. wersji 8/128 midnight black
Wybór pozostaje jasny.
  • Odpowiedz
@Woziu: Przy zakupie na osobę prywatną etykieta zwrotna jest darmowa, 30 pln kosztuje etykieta tylko przy zakupie na firmę. Udzielamy 12 miesięcznej rękojmi na zakup firmowy oraz 24 miesięcznej na zakup prywatny, sprzęt serwisujemy na miejscu lub wysyłamy nowy wolny od wad towar aby przyspieszyć czas reklamacji. Oczywiście na wszystkie produkty wystawiana jest faktura vat 23%.
  • Odpowiedz