Wpis z mikrobloga

Włókiennicza powoli, acz systematycznie pustoszeje. Większość mieszkańców zostało już wykwaterowanych, pod kilkoma numerami prace zaczęła już firma budowlana. Staram się tam co jakiś czas zaglądać, szukając okazji na zajrzenie do opuszczonych mieszkań, zanim przejmą je bezdomni i wybebeszą ekipy remontowe. Spacery po tej niewielkiej uliczce coraz bardziej napawają mnie smutkiem, trudno bowiem nie zauważyć tego powolnego umierania. Pewnie pojawi się tutaj jeszcze nie jeden kadr z tej ulicy, zanim wypięknieje na nowo dzięki rewitalizacji.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Włókiennicza powoli, acz systematycznie pustoszeje. Większość mieszkańców ...

źródło: comment_7vcbIZL4dsbtGddbhmzcyATgYYhv8Wm1.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@punkgrrl: znajomy Łodzianin nie chciał nawet słuchać o przejażdżce autem po tej ulicy z obawy przed stadem sebków, ale chyba nie jest to aż tak niebezpieczne skoro robisz tam raz na jakiś czas sesyjki? Myślisz, że mógłby sobie pójść tam na spacer nie spodziewając się pytań o przynależność klubową? Xd pozwiedzałbym sobie chętnie rzadziej odwiedzane przez turystów rejony Łodzi, ale wszyscy mi to odradzają, no i moje dotychczasowe doświadczenia trochę potwierdzają
  • Odpowiedz
@Szyszka922: Tak jak napisał Krafti, to już nie te czasy. Czekając na porannego PKSa po imprezie często sobie spaceruje (bo mam np. 3 godziny) w nocy. Nigdy nie usłyszałem od sebków pytania o problem, zazwyczaj pytają o fajkę. ;)
  • Odpowiedz
@sked: @Jean-Paul_Sartre: Z tymi terminami to się nie należy przywiązywać, biorąc pod uwagę tempo dotychczasowych remontów wszelkiej maści. Ledwo zaczęli teraz, to coś średnio widzę ten 2020...
@Amelinowy: Dziękuję :)
@Szyszka922: Włókiennicza jest aktualnie zupełnie niegroźna, zresztą inne tego typu ulice też już straciły kły i pazury, tak jak pisze @Krafti i @CralencSeedorf. Byłam już chyba we wszystkich zakazanych rewirach Łodzi: Abramka, podwórka Limanki, Krucza itp. i
  • Odpowiedz
@punkgrrl: ale ja to dobrze wiem, widząc co mi na Jaracza robią i ile im to schodzi to ciężko widzę zakończenie jakiejkolwiek inwestycji na czas
  • Odpowiedz