Wpis z mikrobloga

Ja nie rozumiem czemu oni nie chcą rozwijać diablo 3, przecież to ma taki potencjał że ja #!$%@?. Zamiast zapowiedzieć dodatkową klasę, tysiące różnych zmian żeby gra nie stała się monotonna i się rozwijała, PvP jakies wojny gildi nowe buildy itd. i potem dodatkowo powiedzieć że mają dla nas jeszcze jakąś niespodziankę, i tutaj wjechało by diablo immortal. Ludzie pewnie by powiedzieli "ok,spoko" ale wszyscy dostali by to czego chcieli i jeszcze blizzard bez hejtu mógłby spokojnie wejść na ten rynek mobilny żeby zbić od dzieci i azjatów kapuchę.

A wygląda to tak że diablo 3 stoi w miejscu nie jest rozwijane i dali tez grę której nikt nie chciał. W przyszłości będzie to wyglądało tak że wyjdzie to "diablo" i nie będzie rozwijane tak samo jak 3. Będzie stało w miejscu, a na 100% tak sie stanie bo nawet z klasami polecieli na taka łatwiznę ze jest wszystko dokładnie jak z 3 chociaż wszystko miało się dziać miedzy 2-3 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#blizzcon #blizzard #diablo #diablo2 #diablo3
Ridez - Ja nie rozumiem czemu oni nie chcą rozwijać diablo 3, przecież to ma taki pot...

źródło: comment_xKfQNCZ8FMHTA7CUvkunaFKHaJ0ptpvv.jpg

Pobierz
  • 10
@Ridez: Diablo3 można powiedzieć całe było strata potencjału tego IP:
- zamiast random generowanych map, jakieś semi szablonowe lokacje.
- całkowity brak endgame po starcie gry...
- na początku wyglądało że diablo zostało zrobione tylko dla nazbierania kasy z marketu.
- akty bardzo krótkie, i mało ciekawe
itp itd imho blizz od lat juz "dobrej" gry nie zrobił, wszystko co tworzą to praktycznie kalki z gier innych wydawców.
@LosB Blizzard jest raczej znany z brania dobrych gotowych konceptów dopieszczaniu ich i wydawaniu pod swoją nazwą i dobrze na tym wychodzą.
- jaki endgame miało diablo2? Farmienie Mefisto/Pindla/co tam jeszcze się farmilo w kółko po 1.09?

Nie będę bronił Diablo immortal ale Diablo tone tej chwili jedyna gra Blizzard a która nie zarabia pieniędzy od obecnych graczy w żaden sposób. A Blizzard to spółka giełdowa. Mogą ci mówić piękne historie jak
@slepywidzi: Ja to rozumiem że każda firma potrzebuje $$ ale popatrzmy na PathOfExile, gra f2p, która zarabia naprawdę niezła kasę na samych mikro transakcjach.
@Ridez: kochani, w erze wejścia Chińczyków do gry, setek milionów komórek (tam inaczej się gra) oraz ogromnego sukcesu mobilnego Fortnite nie może być niestety inaczej. To będzie test i zobaczycie kto naprawdę kocha gry i dobry produkt (CD Projekt - nie żartuję) a kto tylko na hajs leci. Podejrzewam że jak Chińczycy nie utrzymają Diablo Immortal to Activision zatopi Blizzarda za dekadę
@regis_uszatek obawiam się że to właśnie tacy miłośnicy produktu jak CD projekt jest skazany na zagładę. Niestety kasa rządzi swiatem. Jak pracujesz nad produktem x lat i przynosi on zyski tylko że sprzedanych pudelek to nie wróży to dobrze. Lootboxy, mikrotransakcje są wszedzie i nic nie zapowiada zmiany.
@slepywidzi: Rynek jest obecnie tak szeroki, że jest miejsce i na jednych (single player pokroju Witcher 3 i Red Dead Redemption), jak i na f2p multiplayer (np Fortnite). Jest nawet miejsce dla tony gier niszowych w stylu Legend of Grimrock. Obok wielkiej trójki wydawców (Activision, EA, Ubi) jest cała masa wydawców średnich. Mi się ostatnio świetnie gra w produkty od Focus Interactive.