Wpis z mikrobloga

Przespałem problem i po przebudzeniu się stwierdziłem, że bardzo chętnie to ogram. Porejestrowałem się gdzie trzeba i czekam. Lubię mobilne gierki. Ofc, że ociekają p2w, bo tworcy musza zarabiac, ale ja wychodze z założenia, że jak gra mi się podoba, to zapłacę - w mikrotransakcjach dobre jest to, że jak chce, to zaplace im 7 zł, a jak chce wiecej to np. 200. I tak wydaje srednio 200 zl rocznie na mikro w grach xD

Ale mam nadzieje, ze duzego p2w w Diablo nie bedzie. Na screenach to wyglada jak D3, i bardzo #!$%@? dobrze. Ładna nowoczesna grafika. Zgadzam się, że mogłoby to być mniej pastelowe, ale cóż, nie da się mieć wszystkiego :D

#diablo #diabloimmortal #blizzard #blizzcon
  • 15
via Android
  • 0
@allX dlaczego? Owszem, wolałbym zaplacic 20-30zł w sklepie za gre bez reklam i mikro, ale model f2p sie sprawdza od lat, to czemu tworcy mieliby z tego nie korzystac? Programistom trzeba z czegos zaplacic, placisz za promocje, serwery itp itd. Oni nie robia tego hobbystycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Arveit: ok. jeśli to zarzudka to łykne.
chodzi o to, że koszt gry mobilnej a szczególnie w tym wypadku reskina istniejacej gry, jest o wiele mniejszy od pełnoprawnego tytułu na PC, a zyski z wszelkiej maści mikrotransakcji, 200 skrzynek za 1000zł itp. bije na łeb zyski ze zwykłej sprzedaży gier. szczególnie jeśli jest P2W. więc tak, zrobienie gry mobilnej firmie się opłaca. ale czy fan diablo to gracz mobilny? no raczej
via Android
  • 0
@allX tylko dlatego, ze mam inne zdanie od ciebie, to musi być zarzutka, tak? Typowy wykopek xD

W grach f2p mikro masz dobrowolne. Nikt przeciez nie zmusza cie do wydawania kasy. Czy fan diablo do gracz mobilny? Dlaczego nie? XD czy fan spaghetti nie jada schabowych?

Poza tym Blizzard pokazal kilkanascie screenshotow a wykopek pseudoznawca juz wydal wyrok - reskin istniejacej gry xD jakbys wiedzial juz co bedzie w srodku, jakie funkcjonalnksci,
Nikt przeciez nie zmusza cie do wydawania kasy.


@Arveit: Przecież w tych chińskich gierkach na telefon typowe jest F2P typu "połowa lokacji zablokowana, kup premium za 100$ aby odblokować resztę lokacji" xd

jakbys wiedzial juz co bedzie w srodku, jakie funkcjonalnksci, dodatki itp.


@Arveit: Wszystkie gierki tej firmy, która produkuje Diablo na mobilki, to reskin poprzednika, i sama firma nie ma zbyt dobrej opinii xd

Wszystko byłoby spoko jakby to
@Arveit: zarzutka, dlatego ze nie wierzę ze można tłumaczyć mikrotansakcje tesktem "na czymś musza zarabiać" po tylu latach lootboxów i innych hazardowych gówien

oczywiście że nikt nie zmusza do mikro, ale czy znasz choć jeden poważny tytuł gdzie grając tylko F2P nie omija cie więcej niż połowa contentu? o mobilkach mówię oczywiście. w zasadzie czy jest jakikolwiek powazny tytuł na komórki bo wszelkie adaptacje jak dungeon keeper czy c&c no to
via Android
  • 0
@Zavis zgadzam sie z tym, ze to nie jest wydarzenie na taką skale, żeby budowac hype przed Blizzconem, ale kurde... ja tam polaczkiem nie jestem zeby na wszystko narzekać. Czekam i grac bede, bede nawet im płacić, jesli mi sie spodoba. Gralem we wszystkie Diablo to i w to zagram. A jak bedzie #!$%@?, to po ograniu napisze, ze #!$%@?, a nie w ciemno #!$%@? wie ile czasu przed premiera ( ͡
@Arveit: a no i jeszcze takie splunięcie w ryj nastąpiło gdy jeden z fanów zadał pytanie, bo widział w tej grze komórkowej fajne mechaniki(sam przyznam że templariusz ciągnący na łańcuchu demona i zadający nim obrażenia jest fajny) to czy może zostaną one też dodane do wersji PC? odpowiedź brzmiała "nie" xD PC nic nie dostanie
@allX: "gracze" grajacy w te komorkowe scamy nie pamietaja juz tych stron z grami flash (armor games, miniclip, gry.pl, milanos). tam sie dalo grac za darmo w crapowe gierki bez p2w, hazardu, mechanizmow uzalezniajacych itd. byly chyba tylko reklamy na stronie i reklama przed zagraniem w gre. a teraz @Arveit pisze ze trzeba im placic bo tworcy tych crapow beda biedni.

teraz nie tylko sa opluwani na twarz. lapia ta sline
SmugglerFan - @allX: "gracze" grajacy w te komorkowe scamy nie pamietaja juz tych str...

źródło: comment_KfpPvIhMg8ZpXCfHIfhKCGW9eFAVLpKv.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmugglerFan: wiadomo że te miniclipy itp wymagały o wiele mniej wkładu niż dzisiejsze produkcję ale prawda jest, że przeszliśmy tak jak mówisz że skrajności w skrajność. Ale najgorsze w tym wszystkim jest nie to że gracze na to pozwalają ale właśnie na to że nawet chcą tego i zachęcają producentów bo i tak im to wybacza
@Arveit: ale napisales ze tworcy musza zarabiac i jak ci sie podoba jakis scam to im placisz. z samych reklam by wystarczajaco zarobili, ale nie, ty musisz ich wspierac, zeby jeszcze bardziej zostala zniszczona branza gier. przez takich jak ty mamy ten caly rak z mikrotransakcjami, grami na komorke, diablo immortal. jeszcze ten tekst "ja tam polaczkiem nie jestem zeby na wszystko narzekać", kiedy to wlasnie na zagranicznych stronach bardziej hejcą
@Arveit: bardzo ciężko kolego się z Tobą dyskutuje. chcesz to se smoka wawelskiego kup, kto Ci zakaże. tu chodzi o ideologie "na czymś musza zarabiać" opartą na braku lub nieprawdziwych danych. deweloperzy utrzymają swoje gry bez gargantuicznych ilości mikrotransakcji, ale jeśli jest przyzwolenie, to wyciskają ludzi jak gąbki, to wszystko
@SmugglerFan: i przede wszystkim nie były maszynami hazardowymi opakowanymi w cukierki xd