Wpis z mikrobloga

W mojej Moto G4 po wymianie baterii (kupiona na replace base, oryginalna) procent spada dość szybko do ok. 6%, po czym zupełnie zwalnia i mogę ją jeszcze ze 2 godz. używać zanim padnie. Próbowałem rozładować do końca, ładować wyłączoną itp - bez efektu. Obecnie Nugat OEM. Oszczędzanie baterii mam wyłączone.
Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

#android #motorola #serwisgsm #bateriaandroid
s.....r - W mojej Moto G4 po wymianie baterii (kupiona na replace base, oryginalna) p...

źródło: comment_OYSvXtqvP4WQqk1M2UglwT9XXOZbWc74.jpg

Pobierz
  • 5
@skyluker: miałem problem z baterią w laptopie, kupiłem nową i pokazywało, że jest jeszcze niby 50%, a za chwilę bateria padała. Po kilku takich cyklach 100% - 0% - 100% sytuacja się unormowała, ale to windows.

Na androidzie warto spróbować przywrócić ustawienia fabryczne i zrobić to samo, naładować do pełna (polecam zostawić telefon nawet na kilka godzin pod prądem), następnie rozładować do wyłączenia, naładować znów kilka godzin i tak kilka razy,
@piotreek88: parę dni temu flashowałem przez adb cały system z zupełnym formatem więc żadne pliki w stylu batterystat się nie uchowały.
Teraz sobie myślę, że może to jest kwestia baterii, która się specyficznie rozładowuje, tzn schodzi dosyć szybko z 4.3V do 3.7V i tam długo siedzi więc telefon raportując % na podstawie napięcia pokazuje w ten sposób.