Wpis z mikrobloga

#oczyszczaczpowietrza #smog #xiaomi #sharp #krakow
Chce kupić w końcu oczyszczacz powietrza. Oczywistym typem wydawał sie Xiaomi Mi Air Purifier 2s, który jest ostatnio bardzo popularny.

Później zacząłem się zgłębiać w temat i dowiedziałem się że warto dopłacić kilka stówek i kupić coś z jonizatorem i nawilżaczem - mam dość sucho w pokoju więc wydaje mi się to przydatne.

Jesteście w stanie polecić jakis oczyszczacz smogu z jonizatorem i nawilżaczem do pokju ~20 m^2 w cenie 1000-1500 w Polsce?
  • 9
@erln: Wlasnie ogladalem go przed chwila, to zadam kilka pytan skoro mialas :)
Widze ze max obszar to 21 m^2 wiec byloby tak na styku, da rade?
Jest jakis automatyczny tryb gdzie ustawiam zadane wartosci i wlacza sieautomatycznie gdy sa przekroczone? Glosny, da sie spac przy nim? Czy jest aplikacja na smartfona do sterowania?
Czy dobrze radzi sobie z PM2,5 itp - ma czujnik?
Mozesz powiedziec o nim cos wiecej?
@albert107: nie łącz oczyszcza z nawilżaczem. Będziesz miał wylęgarnie grzyba. Zwróć uwagę na koszty eksploatacji (filtry w Krakowie 2x częściej).

Ja mam od 2 lat i polecam Daikina. Ma 5 filtrów w komplecie. Oczyszcza spokojnie 90m^2
@albert107 jeśli chodzi o powierzchnię, to myślę że powinien dać radę. Niestety nie ma do niego apki i nie da nim jakoś ciekawie zdalnie sterować. O ile dobrze pamiętam, to ma 4 tryby pracy, na min. spokojnie można spać w nocy, szumi delikatnie; na max szumi bardzo ale przydaje się jak się coś np przypali w kuchni :D Na trybie auto niby sam wykrywa że jest więcej pyłu w powietrzu (albo złapał
@erln: Dzieki wielkie za wyczeprujaca odpowiedz! Sklaniam sie chyba do tego Sharpa, bo jednak w mieszkaniu dosc sucho w zimie. Mozesz jeszcze powiedziec co jaki czas trzeba czyscic nawilzacz aby nie rozwijaly sie tam szkodliwe rzeczy? Jak sie ma do tego instrukcja a praktyka?
@albert107: Nawilżacz ma filtr, który czyścisz - płuczesz pod silnym strumieniem wody - co jakieś 2-3 dni. Poza tym ma rynienkę, którą różowa myje co tydzień. Nie testowaliśmy w żaden profesjonalny sposób, czy coś takiego faktycznie likwiduje grzyby, ale nic nie da się wyczuć ani zobaczyć organoleptycznie. Czujnik ma na irdę, jak xiaomi 2 bez S, więc wyczuwa, że w powietrzu coś jest, natomiast nie potrafi rozróżnić pm2.5 od perfum czy
@albert107: Woda z nawilżacza i tak wystarczy na 8-10h, więc płukanie filtra przy dolewaniu wody to już mały problem - i tak trzeba zabrać wyjąć zbiornik na wodę. Jeżeli nie potrzebujesz nawilżacza to faktycznie lepiej chyba kupić zwykły Xiaomi 2. Z Xiaomi 2s zorientuj się czy ten czujnik jest skalibrowany tylko na pm2.5 jak w Pro czy na brzydkie zapachy też.