Wpis z mikrobloga

#smartfon #elektronika
Mam Xperia XA2 która jest całkowicie zbrickowana, nie idzię ją ruszyć niczym. Były próby zrobienia spięcia specjalnie przerobioną zapalniczką by iskra z niej szła po stykach, na wielu innych telefonach się udawało. Tego modelu nie idzie, nawet po dawaniu napięcia prosto w przewody gdzie podłaczony kabel jest do telefonu. W jaki inny sposób mogę go uwalić by dowody wskazywały na spięcie?

Dla ciekawskich, bootloader odblokowany, więc gwarancja nie idzie, dopóki winnym nie bedzie zwarcie.
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baklee: ale skoro się zupełnie nie włącza to nie powinni się czepiać. Chyba że wstaje do ekranu gdzie pokazuje że jest odblokowany. Swoją drogą ostatnio LG się wycfanilo i potrafi odrzucać gwarancje telefonów które miały wygenerowany kod na oficjalne odblokowanie bootloadera a nawet nie wgrany. Tak przynajmniej raportowali na forum android.
via Android
  • 0
Strzelałem i w samo wejście USB, jak i w przewody uciętego kabla. Próbowałem sporo, dobrze zabezpieczone.. otworzyć tego telefonu nie idzie i mija się z celem pozostawienie śladów otwierania. Nie wiem jak do tego podejść...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@milicja: mój LG G4 miał wadę fabryczną jak z resztą G3 i G5 wpadał w bootloop z powodu zimnych lutow pod CPU, z resztą wyświetlacz też się wypalał, jak dla mnie to powinni honorowo zrobić akcje naprawcza a nie lecieć w #!$%@? z użytkownikami, nawet jeśli ingerujesz w soft, w końcu fizycznie sprzętu nie uszkodzisz. W wypadku OPa jest nieco inna kwestia bo sam #!$%@? swój telefon permanentnie, więc kwestia morlana