Wpis z mikrobloga

Dałem radę 20 dni. Czyli pobiłem "rekord" (dotychczas 17 dni). Było to moje 4 lub 5 podejście

Z powodów dla których robię nofapchallenge najważniejsze jest dla mnie odzyskanie takiego jasnego myślenia i skupienia, bo od jakiegoś czasu robię masę błędów w wykonywaniu różnych czynności. Na przykład w postępowaniu wg instrukcji, jak coś mam wykonać, rozumieniu tych instrukcji. Często przeoczam różne szczegóły i nie zapamiętuję wielu rzeczy. Gdy dochodzi stres związany z tym, że jestem wśród ludzi (mam coś w rodzaju fobii społecznej) to już wgl jest kiepsko. Często nie wiem co odpowiedzieć, jak ktoś coś do mnie mówi. Jeśli ktoś coś do mnie mówi lub coś tłumaczy, nie potrafię się skupić, przez co również nie wiem, co odpowiedzieć i rozmowa się nie klei. Często również dopytuję "co?" "możesz powtórzyć?" itp oraz nie wiem o co chodzi innym. Bardzo to dołujące

Ma ktoś z was też takie problemy ze skupieniem?

#nofapchallenge #fobiaspoleczna
  • 4
@niesmakujemitakawa: od kiedy przestałem walić to zauważyłem że brakuje mi słów. Szczególnie jak po kilku dniach przerwy wróciłem do nałogu. Jak byłem w kilku dniowym ciągu to znajoma zapytała się czy coś piłem bo tak język mi się plącze. Teraz jest już lepiej jednak dalej nie do końca. Pozostał jeszcze problem z pamiętaniem imion nowo poznanych osób i ogólnie pamięcią krótko trwałą. Mam nadzieję że to minie bo jest uciążliwe.