Wpis z mikrobloga

Siemka Mireczki, zakupiłem kartę zotac 2080 ti amp i niestety trafiła mi się sztuka która cholernie hałasuje pod obciążeniem. Występuje tu tzw coil whining (nie wiem jak po naszemu), pytanie czy to podlega pod zwrot? Co do samego halasowania to wszystko widać na filmie.
https://youtu.be/SDblFD-ZzP0

Po wrzuceniu karty w kompa też zauważyłem problemy z aura od asusa. Podświetlenie ram i płyty się nie zgrywa, bywa że ramy zaczynają losowo gasnąc, pomaga wtedy odpalenie aura jeszcze raz. Jako że drugi problem może wynikać ze specyfikacji zestawu to niżej wrzucam co tam jest w skrzynce :

Tr2950x, 64gb ddr4 3200 trident z, rog rampage zenith, goodram irdm 489gb, hx1000i

#pcmasterrace #nvidia #komputery #pc
  • 16
@TomdeX spotkałem się już z problemem cewek, ale nie na taką skalę, to jest tak mocno słyszalne że przeszkadza w użytkowaniu komputera.
@gkw_:

@TomdeX: #!$%@? chłopie, piszczące cewki są już na rynku od czasów wczesnych serii 29x i 9xx
Sam miałem GTX970 która darła ryja jak drące się dziecko z cewek, karta Gigabyte.
Kwestia egzemplarza.

@gkw_ powiedz ze chcesz wymienić na inną sztukę i tyle. Cewki piszczać będą zawsze, zawsze jak się gra w gry które wyciągają wiecej niż 100fps a czasem nawet 300 i więcej. Jak odpalisz CS'a z odblokowanym licznikiem
@AmonGoeth: jasne, cewki to żadna nowośc, ale te tutaj są na prawdę cholernie głośne, druga sprawa, to czasem hałas się nieco zmienia co skutkuje zbiciem fps w dół w benchamrku czy grze. Co ciekawe, w bf1 na ultra przy fullHd potrafiło polagować więc obstawiam, że to nie tylko kwestia cewek. No i już ostatnia kwestia - po wpięciu karty płyta głowna (a właściwie jej podświetlenie) wariuje.
@gkw_ nie wariuje tylko sie desynchronizuje. pogoogluj to sie dowiesz jak na tej plycie synchronizowac kolory. Jak karte chcesz to wymien na inna. Ustaw sobie vsync i przestaniesz plakac o cewki. Jak palujesz karte na 10000fps to sie nie dziw ze cewki drą ci ryja.