Wpis z mikrobloga

Mireczki jeżdżące po #wroclaw samochodami. Mam pytanie o opinię, bo spotkałem się z różnymi. Wyjazd z Traugutta, przez plac Powstańców Warszawy w stronę Oławskiej.
Jak na załączonym obrazku. Który ma pierwszeństwo?
Czyli - czy prawy pas przechodzi w prawy do jazdy prosto a lewy w lewy do jazdy prosto? Czy też - prawy przechodzi w oba do jazdy prosto, a lewy w oba do jazdy w lewo?
Pobierz
źródło: comment_7eSc9znYRYkMIN6YB5SEIU56QmGEy5H7.jpg
  • 31
@Dyszaa: tam są ewidentnie linie pomocnicze, co mocno ułatwia jazdę i PORD to opisuje akurat. Odwołuj się, idź z tym do sądu.
Dobrze widać, że linia oddzielająca pas lewy i prawy prowadzi pomiędzy pas 2 i 3, i jest tam kawałek ciągłej uniemożliwiający zmianę z pasa 2 na 3 (kolejność od dołu liczona:
4
3
2
1
tam są ewidentnie linie pomocnicze, co mocno ułatwia jazdę i PORD to opisuje akurat.


@lyczko: myślę o tym, bo szkoda mi kasy na mandat (250 za nietrzymanie pasa + 200 za kolizję), na naprawę obcierki i na wyższe OC - masz jakieś źródło?
@Dyszaa: przyjąłeś ten mandat? jezeli jechałes tak jak czerwony na rysunu u @lyczko to szedlbym do sądu, swoją drogą nie wiem co to za policjanci byli ale w innej sytuacji gdy brak linii pomocniczych a przy skrecie z 2 pasow robi sie >2 to wiadomo tylko kto ma zając skrajne a pozostale nie są jednoznaczne wg przepisow, wiec i tak nie wiem o czym mysleli policjanci dając ci mandat

na tym