Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 25/150

Nikos Sculpture Homme (1995)

Nikos Sculpture, Paloma Picasso Minotaure, Laura Biagiotti Roma - co łączy te trzy zapachy? Otóż kilka spraw. Po pierwsze, wszystkie trzy mają nazwy nawiązujące do starożytności. Po drugie, mają bardzo zbliżony klimat i zawierają ten sam typ słodyczy, niespotykany raczej w innych perfumach. Po trzecie, Nikos i Paloma zostały stworzone przez tego samego mistrza - Michela Almairaca. Po czwarte, Nikos i Paloma mają też identyczny zestaw nut w sercu - konwalia, geranium, jaśmin i róża. O ile Paloma i Nikos nie są do siebie mega zbliżone tak jedne mogłyby być spokojnie alternatywą drugich, Roma natomiast to już perfumy, z którymi można byłoby mieć problemy z odróżnieniem ich od Minotaure, ale jednak od Nikosa się trochę już różnią, dziwna sprawa :) Po piąte, wszystkie pochodzą z tego samego okresu. Ale wróćmy do Nikosa a o tamtych porozmawiamy innym razem.
Słodkie, cytrusowe ale nie mające charakteru typowego świeżaka a do tego dość ciepłe, tak pokrótce można opisać Nikosa. Perfumy na każdą okazję i porę roku, nadające się doskonale na wypad na miasto jak i do pracy, na ciepły, letni dzień jak i chłodniejszy wieczór. Do tego mają w sobie coś, że podobają się kobietom (a przynajmniej mojej). Nieinwazyjne, ale z dobrymi parametrami. Pierwsza godzina projekcji masakruje, później zapach się uspokaja i z czasem staje się bliskoskórny. Jak znacie Rome albo Minotaure o których pisałem we wstępie to Nikos jest świetna alternatywa dla obu, jest bardziej świeży i nadaje się na więcej okazji. Laure czy Palome ciężko jest nosić latem a już na pewno gdy na dworze jest ponad 30 stopni, z Nikosem tych problemów nie ma bo robotę robią cytrusy w postaci bergamotki i cytryny. Ogólnie polecam też ze względu na cenę, bo jest żałośnie niska. Jak kupowałem je ojcu rok temu to płaciłem jakieś 40 zł za 100 ml.

typ: sweet-fresh / flowery-sweet
zapach: 7,5/10
projekcja: 6,5/10
trwałość: 6,0/10
podobne: Paloma Picasso Minotaure, Dunhill Desire for a Men Red (wstyd, ale nie znam i opieram się tylko na opiniach innych)
cena: 60 zł za 100 ml

https://www.parfumo.net/Perfumes/Nikos/Sculpture_Homme_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Nikos/Sculpture-pour-Homme-925.html

Jako, że jutro weekend, a staram się wtedy zawsze rzucać coś zajebistego to szykujcie się na prawdziwą bombę, klasyk o którym każdy z Was słyszał a większość pewnie zna bardzo dobrze ten aromat bo jest to jeden z najpopularniejszych zapachów w historii i jednocześnie jeden z najbardziej podrabianych.
drlove - #150perfum #perfumy 25/150

Nikos Sculpture Homme (1995)

Nikos Sculptur...

źródło: comment_VPkXXEvjBuPi0HSrOEfwZYuFS22crO6r.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Jako, że jutro weekend, a staram się wtedy zawsze rzucać coś zajebistego to szykujcie się na prawdziwą bombę, klasyk o którym każdy z Was słyszał a większość pewnie zna bardzo dobrze ten aromat bo jest to jeden z najpopularniejszych zapachów w historii i jednocześnie jeden z najbardziej podrabianych.


@dr_love: pewno Aventus?
  • Odpowiedz