Wpis z mikrobloga

O powiem wam że praca w gastro tutaj w UK nie jest taka zła. Wiem że często w Polsce to #!$%@? 6 dni w tygodniu po 12 godzin dziennie za psie pieniądze :( niestety siedziałam w tym... Tutaj przede wszystkim luzik, praca to nie całe twoje życie, musi być balans i każdy to wie i szanuje. A co do samej pracy przy jedzeniu to wiadomo - darmowa szama to jest to! Duża oszczędność czasu i pieniędzy moim zdaniem, mimo że produkty spożywcze i tak drogie nie są. Kolejna sprawa to jakby nie patrzeć jest to praca fizyczna, ale nie na tyle ciężka że wraca się do domu nie mając ochoty na nic innego jak tylko walniecie się na wyro. Ja u siebie spadku wagi nie zauważyłam, ale od częstego chodzenia wysmukliły mi się nogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ot takie moje luźne przemyślenia

#corobiszzzzzz
  • 5
@szzzzzz moje przemyślenia są takie, że emigracja nie jest taka zła dla jednostek, które w PL miałyby dymac za 2k całe życie. Za granicą przynajmniej na cokolwiek im wystarczy, też nic wielkiego nie osiągną, ale wakacje auto i życie.
W PL musisz mieć przynajmniej 5k/os. Żeby żyć i nie płakać, a jak wiadomo z tym jest różnie...
@kipowrot cos w tym jest. Zanim wyemigrowałam moją największą obawą było to, że się tam po prostu nie odnajdę, że to wszystko nie będzie tak pięknie wyglądać jak to niektórzy opisywali. Że będę za mądra dla głupich, a dla mądrych za głupia. Typowa polska patola na wyspach to nie ja, ale nie mam też żadnego wyzszego wykształcenia czy doświadczenia zawodowego, żeby od razu pracować na poważnym stanowisku. I muszę przyznać, że moje
@szzzzzz gdybyś zarabiała tyle samo co w UK u nas, to byś sobie chwaliła, myślę, że mielibyśmy o wiele lepsze zdanie o kraju, gdyby zarobki były lepsze zasadniczo
@kipowrot też tak myślę. Pieniądze to nie wszystko, ale jednak tak dużo od nich zależy. Jak masz godne wynagrodzenie, to po prostu jesteś szczęśliwy, masz lepszą pewność siebie, nie martwisz się czy starczy do pierwszego i czy będzie za co dzieciom kupić buty na zimę. Dobre pieniądze za pracę rozpoczynają efekt domina (tylko tego pozytywnego :)