Wpis z mikrobloga

#aliexpress #pocztapolska #oszukujo

Nie mam siły na pocztę polską... Ich tracking i przesyłki rejestrowane z chin są za przeproszeniem gówno warte, bo właśnie się dowiedziałem, że mają umowę podpisaną że paczki z chin pomimo że są rejestrowane mogą sobie wrzucić do skrzynki. No i w ten oto sposób moja paczka zniknęła w dniu dzisiejszym w niewyjaśnionych okolicznościach. W poprzednim miejscu zamieszkania (przeprowadziłem się jakoś na początku tego roku) nigdy nie było problemu nawet jak przesyłka była nierejestrowana to listonosz zostawiał awizo. Aktualnie na 3 paczki z Chin w nowej miejscówce nie doszła żadna.

Zamówione etui paczką nierejestrowaną znikła.

Zamówienie jakieś innej pierdoły przesyłką nierejestrowaną znowu wtopa.

No to stwierdziłem, że teraz musi dojść, cyk zamówienie china post registred air mail i nie uwierzycie. No kurła nie doszła, znaczy się teoretycznie doszła bo w trackingu PP jest, że doręczono ale po przesyłce ani widu ani słychu. No to marsz na pocztę. A na poczcie Pani powiedziała mi, że listonosz wpisał iż została wrzucona do skrzynki ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to się spytałem jak to do skrzynki skoro rejestrowana itp itd. A no bo mają taką umowę z chinami, że jak się mieści to se mogą wrzucić. Może Pan przyjść jutro między 9 a 13 jak będzie pani uber fhurer kierowniczka może ona coś pomoże.

Także nawet jak zamawiacie przesyłkę rejestrowaną to mogą wam ją zapierdzielić i na koniec powiedzieć cytując klasyka "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi"...
  • 12
  • Odpowiedz
@Filemon89: Miesiąc temu miałem niemalże identyczną sytuację z tym, że w ten sam dzień rzekomo dostarczono mi trzy przesyłki poprzez jak to @PocztaPolskaSA nazywa "wrzut do skrzynki nadawczej". Nie ważne, że żadna z zamówionych przeze mnie przesyłek nie miałaby prawa zmieścić się przez otwór na listy a wszystkie trzy również za nic nie zmieściłyby się w mojej skrzynce.
https://www.wykop.pl/wpis/35047285/czolem-mirki-i-mirabelki-pisze-tu-do-was-z-zapytan/

W związku z powyższym złożyłem pisemną skargę na brak doręczenia przesyłki, nieprawidłowe
  • Odpowiedz
@Filemon89: z numeru paczki mozna wnioskowac. Po za tym liaty rejestrowane sa wysylane jako polecone i jest wymagane podpisanie. Przesylki ktore maja "u" na poczatku nie sa takimi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pblomrk: Czyli jednym słowem mogę się pewnie już pożegnać z paczką :/ generalnie idę jutro o 9 na spotkanie z kierowniczką tego komunistycznego g.. i zobaczymy co będzie. Jak nic nie wskuram to ostatnia szansa to monitoring o ile zarządca bloku mi go udostępni.
  • Odpowiedz
@Filemon89 trzymam kciuki za powodzenie w sprawie monitoringu bo w przeciwnym wypadku @PocztaPolskaSA się wszystkiego wyprze i będziesz tak samo w dupie jak ja.
Cała nadzieja że zarządca budynku okaże współczucie i chęć dowalenia temu jak to trafnie określiłeś komunistycznemu g...
  • Odpowiedz
@Filemon89:
Zobacz na stronie http://globaltracktrace.ptc.post/ czy znajduję tą przesyłkę po numerze. Jak ta to jest to przesyłka listowa rejestrowana czyli list polecony. Przesyłek Post Expres (Global Expres to nazwa usługi w Polsce) nie znajdzie, bo są one poza systemem UPU.

@wkto:
Nie ma czegoś takiego jak przesyłka częściowo rejestrowana. Global Expres to przesyłka nierejestrowana z opcją śledzenia, do tego nie podlega przepisom UPU tylko Prime (https://www.prime-posts.com) i IPC
  • Odpowiedz